DÜNYA KONUT GÜNÜ

DÜNYA KONUT GÜNÜ KUTLU OLSUN

“Sıcak bir yuvanın adıdır konut, atalarımızın deyimiyle bacasından duman tüten ocaktır konut.” diyen Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, her yılın ekim ayının ilk pazartesi günü kutlanan Dünya Konut Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.
 
Genel Müdürümüz, insanların gün boyu çalışıp mesaisi bitince evine dönüp dinlenmek istediğini dile getirerek sözlerini şöyle sürdürdü: "Tüm insanlık açısından temel bir hak olarak kabul edilen; 'yeterli ve sağlıklı' barınma hakkının karşılanması, insanoğlunun birincil ihtiyaçlarından birisi. Ancak unutulmamalıdır ki, konut sadece bir yapı anlamı içermiyor artık. Günümüzde konut demek, huzurlu bir ev demek, yuva demek, ana ocağı, baba ocağı demek."

Türk milletinin göçebe yaşamdan yerleşik hayata geçmesiyle Anadolu’yu vatan haline getirdiğini kaydeden Genel Müdürümüz ADLI, "Yaşadığımız bu kutsal vatanda konutlarımız da toplumumuzun vazgeçilmezi haline geldi. İnsanın yaşadığı vatanı nasıl kutsalsa oturduğumuz konutlar da vatanımızı yansıtan huzurlu yuvalarımız oldu." dedi.

Türkiye’de her yüz bireyden 60’ının kendi konutuna sahip olduğunu ifade eden Genel Müdürümüz, bunun da Türkiye’nin refah seviyesini, ekonomik gelişmişlik bakımından geldiği noktayı göstermesi açısından önemli bir kriter olduğunu kaydetti.

Genel Müdürümüz, "Konut sahibi olsun ya da kiracı olsun, herkesin Dünya Konut Günü’nü kutluyorum" diyerek sözlerini noktaladı.