-A A +A

“Arşiv Buluşmaları” Başladı

Thursday, 13 February, 2020

Arşiv Dairesi Başkanlığımız tarafından düzenlenen ve önümüzdeki süreçte de sürdürülecek olan “Arşiv Buluşmaları” programı, Prof. Dr. Fahrettin ÖZDEMİRCİ’nin “Arşivlerde Dijital Dönüşüm, Yenilikçi Teknolojiler” konferansı ile başladı.

Programın açılışında konuşan Daire Başkanımız Dr. Bekir Tarık YİĞİT, projenin önemine dikkati çekerek, “her ay düzenli tekrarlanacak bu programla personelimiz arşivcilik konusunda uzmanlar ve akademisyenlerimizle bir araya gelebilecek” diye konuştu.

Başkanımızın ardından sunum yapan Ankara Üniversitesi Bilgi Belge Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fahrettin ÖZDEMİRCİ ise, “dijital dönüşüm ve bilgi yönetim sistemleri, belge yönetimi ve arşivler, teknolojik gelişmeler, kurumsal yapılanmalar: ebys ve arşiv” konusunda bilgiler verdi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Arşiv Dairesi Başkanlığı hazırladığı proje ile her ay bir uzman ile Arşiv Dairesi Başkanlığı personelini bir araya getirecek.

Her ay düzenlenecek olan panellerde konusunda uzman kişilerce personelimize bilgiler verilecek. Soru cevap şeklinde de olacak panellerde, arşivcilik ile ilgili konular tartışılacak.