-A A +A

Bangladeş Heyeti Ziyareti

Bangladeş Arazi Bakanlığı Müsteşarı  Md. Muksodur Rahman PATWARY ve İstanbul Baş Konsolosu Dr.Mohammmad Monirul ISLAM başkanlığında, Müsteşar Yrd. Md. Siraj Uddin AHMET, Müsteşar Yrd. Md. Abdul HAQUE, Müsteşar Yrd. Anis MAHMUD, Müsteşar Yrd. Md. Nasim AHMET, Müsteşar Yrd. Dr. Wali ULLAH, Proje Müdürü Amin SARKER, Proje Müdürü Abu HORAYRA, Mühendis Muazzem HOSAİN, Uzman Md. Ashick NUR, Şef Marian KHATUM, Mali Müşavir Shamsur RAHMAN, Bangladeş Konsolosluğu Protokol Müdürü Alp MCKINLEY’den oluşan 15 kişilik Bangladeş heyeti 23.05.2019 tarihinde saat 11.00 da Bölge Müdürlüğümüzü ziyaret etmiştir.

Türkiye’deki e-devlet sistemine benzer “Dijital Bangladeş Sistemi” kurma çalışmaları yürüten kurum olarak;  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün  sayısal kadastroda ve yenileme çalışmalarında rol model olabileceği, bu hususta işbirliklerinin kurulması gerektiği konuları ile ikili ilişkilerin ve danışmanlık gerektiren ve yapılabilecekler hususunda birlikte çalışılması gerektiği görüşülmüştür. Bölge Müdürümüz Sayın Suad Adil ÇEVİK tarafından kurumumuz işleyişi hakkında bilgi verilmiş, Kontrol Mühendisi S.Gökçe T.GÜNGÖR tarafından projelerimizi tanıtıcı ingilizce sunum yapılmış, restorasyon ve arşiv birimi gezdirilmiştir.

Karşılıklı ülkeleri anımsatan tarihi motif içerikli tablo, plaket vs. takdimleri ardından misafirlerin uğurlanması ile saat 13.30 de ziyaret sona ermiştir.