-A A +A

FIG Kongresi

İstanbul Kongre Merkezi'nde 6-11 Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenen ve kısa adı FIG olan Uluslararası Ölçmeciler Birliği Kongresi, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşarımız Prof. Dr. Mustafa Öztürk’ün açılış konuşmasıyla başladı. Açılış programına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı müsteşarı Prof. Dr. Mustafa ÖZTÜRK’ün yanı sıra, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Harita Genel Komutanlığı Komutanı Tuğgeneral Osman ALP, FIG Başkanı Dr. Chryssy A POTSIOU, Afganistan Kadastro İdaresi (ARAZI) Başkanı Jawad PEIKAR, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcıları ve Daire Başkanları, Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası Başkanı Orhan KASAP ile Bölge Müdürü Vekilimiz Mehmet YİĞİT, Bölge Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Bölge Müdürlüğümüze bağlı Tapu ve Kadastro Müdürleri ve çok sayıda personelimiz katıldı.

Açılış programının ardından Müsteşarımız Prof. Dr. Mustafa Öztürk ve Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü standımızı ziyaret ederek, çalışmalarla ilgili bilgi aldı ve yabancı heyetlerle de bir araya geldi.

Kongrede Genel Müdürümüz 07.05.2018 tarihinde "Arazi yönetim sisteminin kurumsal olarak geliştirilmesi (Afganistan-Türkiye deneyimleri)" konulu; 08.05.2018 tarihinde "Türkçe Konuşan Asya Ülkeleri" konulu oturumlarda sunum yaptı. Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanımız Sedat BAKICI 07.05.2018 tarihinde "GNSS-CORS" konulu, 09.05.2018 tarihinde "Arazi Yönetiminde 3D" konulu sunum yaptı. Bölge Müdürlüğümüz Kontrol Mühendisi S. Gökçe TURAN GÜNGÖR 10.05.2018 tarihinde Tarih Oturumunda (History Session 2) "Osmanlıdan Cumhuriyet dönemine Kadastro" konulu sunum yaptı.