-A A +A

Teşkilatımızın 171. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri..

Teşkilatımızın 171. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde; 21.05.2018 tarihinde saat 10:00 da Taksim Cumhuriyet Anıtına çelenk konularak saygı duruşunda bulunulmuş ve Bölge Müdürü Vekili Sayın Mehmet YİĞİT’ in günün anlam ve önemi hakkında konuşması ile  kutlamalara başlanmıştır.

Bölge Müdürü Vekili Mehmet YİĞİT’in  açılış konuşması:

“21 Mayıs 1847 tarihinde Defterhane-i Amire Kalemi ismiyle kurulmuş ve daha sonra 1871 yılında Defter-i Hakan-i Nazırlığı ve 29 Mayıs 1936 tarihinde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü ismini almıştır.

Kurumsal olarak taşınmazlara yönelik politikaları belirleyen ve yöneten kurum olma vizyon hedefiyle, mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etmek, güncel tutmak ve hizmet sunmak suretiyle kaliteden ödün vermeden vatandaş memnuniyetini sağlamak amacımızdır.

Kısaca, taşınmaz mülkiyetine ilişkin hakların tesisi ve muhafazasıyla görevli teşkilatımız; görev ve sorumluklarını Kalite Politikamızın gereği olarak teknolojik gelişmelere uygun şekilde yerine getirmekte, kendini geliştirmeye ve yenilemeye devam etmektedir.

Özellikle Kadastrosu yapılmamış ülkelere model olan teşkilatımız,

Bilgi teknolojilerini en iyi kullanan kurum ödülüne sahip olarak, e-devlet projesinin temelini oluşturan projeleri uygulamaya koymaktadır.

-Tapu ve Kadastro Bilgi Sistemi  (TAKBİS)

-Mekansal Gayrimenkul Sistemi (MEGSİS)

-Tapu Arşiv Bilgi Sistemi (TARBİS)

-Türkiye Ulusal Sabit GNSS Ağı Aktif (TUSAGA Aktif)

-Harita Bilgi Bankası (HBB)

-Tapu ve Kadastro Modernizasyon Projesi (TKMP)

-Web-Tapu

gibi çok sayıda proje ile ülkemize hizmet etmekte ve ülke ekonomisine ciddi kaynak sağlamaktadır.

Bölge Müdürlüğümüz olarak yıllık 1.300.000 den fazla işlem yaparak, Türkiye’nin %20 işlem hacmini %10 personel ile sağlıyoruz. Bu özverili çalışmadan dolayı çalışanlarımızı gönülden kutluyor, şükranlarımı sunuyorum.

Kurumumuz Kalite Politikamızda da belirtildiği üzere, hizmette kalite, kalite de süreklilik ancak takım çalışmasıyla, birlik ve beraberlikle sürdürülebileceğine inanarak paydaşlarla, ortak akıl ve vatandaş memnuniyeti odaklı çalıştığımızın altını çizmek istiyorum.

Teşkilatımız 2 asra yakın geçmişten aldığı destek ve onur ile yarınlara her daim hazırdır.

Teşkilatımızın 171. Kuruluş Yıldönümü vesilesiyle İstanbul Bölge Müdürlüğümüzün her kademedeki personelini özverili çalışmalarından dolayı kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

Ramazan ayının hürmetine Allah, cümlemizi her türlü sıkıntıdan, kazadan ve beladan korusun.”

şeklinde olup tören sonrasında katılımcılarla birlikte İstiklal caddesinde bulunan Beyoğlu Tapu Müdürlüğü ziyaret edilmiştir.

Bölge Müdür Vekili Sayın Mehmet YİĞİT ve beraberinde Bölge Müdür Yardımcıları Ş. Hamit KARPINAR, Abdulkadir TÜRK, Şube Müdürleri Halil TÜTÜNCÜ ve M. Cesim GÜLTEKİN saat 14.00 de İstanbul Vali Yardımcısı Sayın Şahin ASLAN' ı makamında ziyaret etmiştir.

Kutlamalar Bölge Müdürlüğümüze bağlı İstanbul, Kocaeli ve Sakarya illerindeki 67 adet Tapu Müdürlüğü, 3 adet Kadastro Müdürlüğü kendi bünyelerinde çeşitli etkinliklerle kutlanmıştır.