TAPU VE KADASTRODA ÇALIŞAN MEMNUNİYETİ E-ANKETLE ÖLÇÜLECEK

17 May 2019

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2018’de başlattığı E devlet vatandaş memnuniyeti anketine şimdi de çalışan memnuniyeti anketini ekledi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü bir süredir üzerinde çalıştığı ve çalışan memnuniyetini ölçmeyi ve değerlendirmeyi amaçlayan anket uygulamasını tamamlayarak, hizmete sundu. 

"Çalışan Memnuniyet Anketi" adıyla ilk kez elektronik ortamda başlatılan ve genel müdürlüğün web sayfasında yer alan ankette, çalışanlara;  Fiziksel Çalışma Ortamından Memnuniyetiniz Nedir ?, Yaptığınız İşten Memnuniyetiniz Nedir ?, Teknolojik İmkanlardan Memnuniyetiniz Nedir ?, Çalışma Ortamındaki Takım Uyumundan Memnuniyetiniz Nedir ?, Kurumsal Etik Faaliyetlerinden Memnuniyetiniz Nedir ?, gibi sorular yöneltildi. 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, çalışma kapsamında tüm personelin kısa mesajla bilgilendirildiğini, anketteki amacınsa çalışan memnuniyetini arttırmada verimli sonuçların elde edilmesi olduğunu kaydetti. 

“Tarafsız, kağıtsız, masrafsız ve anında sonuçların görülebildiği bir e-anket uygulaması,  ‘Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’ çerçevesinde değerlendirilecek. Hedefimiz, sürdürülebilir başarıyı yöneten kılavuz değerler uyumunda, değişim ve memnuniyetin yönetilmesi. Temel felsefemiz; süreç sonucu oluşan uygunsuz çıktıları düzeltmek değil, çıktıların uygunsuz olmasını engellemektir” diyen Genel Müdür Adlı, anket uygulamasının ve sonuçlarının kurumun gelecek vizyonuna ışık tutacağına inandığını vurguladı. 

Genel Müdür Zeki Adlı, sözlerinin sonunda uygulamanın kuruma ve personele hayırlı olmasını temenni ederek, emeği geçenlere teşekkür etti.