TKMF EF Kadastro Haritalarının Güncellenmesi ve Sayısallaştırılması Eğitimi Başladı


“TKMF EF Kadastro Haritalarının Güncellenmesi ve Sayısallaştırılması” çalışmalarının değerlendirileceği eğitim toplantısı, Afyonkarahisar’da başladı.
Eğitim toplantısı, Eskişehir Tapu ve Kadastro XVII. Bölge Müdürümüz Cevdet KILIÇ ve Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI’nın açılış konuşmalarının ardından Afyonkarahisar Valisi Gökmen ÇİÇEK’in konuşmalarıyla devam etti.
Eğitimin ilk gününde katılımcılara, deneyimli sunucu Zafer KİRAZ tarafından ‘İletişimin Gücü ve Farkındalık’, Yazar Nihat AYTÜRK tarafından ‘Protokol ve Sosyal Davranış Kuralları’ eğitimleri verildi.
Eğitimin sonunda Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Afyonkarahisar Valisi Gökmen ÇİÇEK’e Üç Parçalı Osmanlı Mühürü hediye etti.
Dört gün sürecek olan eğitimin birinci gününde, Afyonkarahisar Valisi Gökmen ÇİÇEK, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız,  Bölge Müdürlerimiz, Tapu ve Kadastro Müdürlerimiz ile personellerimiz katılım sağladı. Afyonkarahisar’da devam eden eğitimin ikinci gününde Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI başkanlığında Genel Müdür Yardımcılarımız, Daire Başkanlarımız ve Bölge Müdürlerimiz ile bir araya gelerek karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.
Sabah düzenlenen eğitim programında katılımcılara, Genel Müdürlüğümüz Baş Müfettişi Yener KARATAŞ Kurum Kültürü ve Kurumsal Etik İlkeleri Eğitimi, Kişisel Verileri Koruma Kurumu Başkan Yardımcısı Dr. Cihan KANLIGÖZ Kişisel Verileri Koruma Kanunu ve ilgili Mevzuat hakkında eğitim verdi.
Öğleden sonraki eğitim programında ise kadastro çalışmalarında Medeni Kanunun 1007. Maddesi, E-faaliyet ve hizmetler hakkında eğitim, Genel Müdürlüğümüz Baş Müfettişi Nevzat İhsan SARI, İsmail KURUKAMA, Ümit YILDIZ ve Demet Aydoğan UĞURLU tarafından verildi.
"TKMP EF Eğitim ve Değerlendirme Toplantısı" 3. Gün birinci oturumunda, Gonca ELİBOL "Liderlik ve Etkin Yönetim", Genel Müdürlüğümüz Hukuk Müşaviri Şahin YALÇIN ise "İnsan Hakları ve Mülkiyet" konularında katılımcılara sunum yaptı.
Öğleden sonraki oturumda Tapu Dairesi Başkanlığı, Tapu Müdürleri ile Kadastro Dairesi Başkanlığı ise Kadastro Müdürleri ile istişare toplantıları gerçekleştirdi.
Öğretmenler günü dolayısıyla eşi öğretmen olan personellerimize Tapu Dairesi Başkanımız tarafından Gül verildi.