mlogo.png

13. GAYRİMENKUL FUARINA KATILDIK

İstanbul’da düzenlenen ve iki gün süren 13. Gayrimenkul Fuarı ve Türk Arap Zirvesine Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü görkemli bir stant ile katıldı. 65 firmanın 400'den fazla proje ile katıldığı fuar  2 günde 7 binin üzerinde ziyaretçi ağırladı.

Fuarın açılışı ilgili kurumların üst düzey yöneticilerini bir araya getirdi. Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Hakan Ayber’in yanı sıra Türk ve Arap iş insanları, emlak sektörü yöneticileri de katıldı.

Fuarın açılışında konuşan Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Mücahit Demirtaş, Türk gayrimenkul piyasasının yabancılar için son derece güvenli bir pazar olduğuna dikkati çekerken, zirvenin satıcılarla Körfez bölgesinden alıcıları bir araya getirdiğini söyledi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Hakan Ayber de, Genel Müdürlüğün teşkilat yapılanması, tarihçesi, gayrimenkul sektörüne katkıları, Türkiye’de yabancıların taşınmaz edinimi konularında katılımcıları bilgilendirdi.

Bu arada Bakan Yardımcısı Demirtaş, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün standını ziyaret ederek, Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Ayber’den bilgi aldı.

Demirtaş, standın göz kamaştırıcı olduğuna dikkati çekerken, Taşınmazlar konusunda referans kurum olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün fuarda bulunmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Müdür Yardımcısı Ayber’e fuarda Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Yabancı İşler Dairesi Başkanı Gökhan Çanakçı ve Kadastro Daire Başkanı Mustafa Arslan eşlik etti.