mlogo.png

-A A +A

15 Temmuz Millet İradesine Darbe Yapılamayacağının Kanıtıdır

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, “ 15 Temmuz  2016 tarihinin millet iradesine darbe yapılamayacağının ispatlandığı tarih olduğunu kaydetti.

Genel Müdür Adlı, 15 Temmuz  Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Türkiye’nin geçmişte yanlış bazı yönetim alışkanlıklarına sahip olduğunu ve milletin karar ve iradesine rağmen millet dışı unsurların haksız gerekçelerle yönetimlere el koyduğunu hatırlatan Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı, 15 Temmuz 2016 tarihinde devleti ele geçirmek isteyen şer güçlerinin millete rağmen yönetimi ele geçirmek için yaptığı hain planların yine millet tarafından bertaraf edildiğini kaydetti.

“15 Temmuz 2016 tarihi millet iradesine darbe yapılamayacağının ispatlandığı tarihtir” diyen Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, çözümü millet iradesi dışında aramaya çalışanların umutlarının da bu tarihten sonra tamamıyla tükendiğini kaydetti.

Millete milletin kurşunlarını sıkanlarını ve milletin silahlarını yine millete doğrultanları tarih de adalet de affetmeyecektir”  ifadesinin kullanan Adlı, o gece devletin çağrısıyla kendini tankların, topların, kurşunların karşısına atan Türk Halkının kahramanlığı ile hain darbe girişiminin önlendiğini hatırlattı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, şu ifadeleri kullandı : “251 şehidin isimleri tarihe altın harflerle yazılmıştır. Başta darbenin önlenmesinde sembol haline gelen Ömer Halisdemir olmak üzere 15 Temmuz  Şehitlerimize Allah’tan bir kez daha rahmet diliyor,  gazilerimize  geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Tüm şehitlerimizi minnetle anıyoruz” .