logo.png

170. Yılımızda ‘Goalball’ Farkındalığı

Tapu ve Kadastro Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, Genel Müdürlüğümüzün Oran Sitesi  yerleşkesinde bulunan Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Spor salonunda düzenlenen ‘Goalball Turnuvası’ kupa törenine katıldı.

Kurumumuzun 170. Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri ve Engelliler Haftası kapsamında farkındalık yaratmak amacı ile Genel Müdürlüğümüz bünyesinde ‘Goalball Turnuvası’ düzenlendi.

Kupa töreni öncesinde, Genel Müdür Yardımcılarımız Bilal CURABAZ ve Ömer Sinan BAYÇELEBİ’nin başlama vuruşu ile yapılan gösteri maçı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Goalball takımı ve Tapu Kadastro Mesleki ve Anadolu Lisesi arasında gerçekleştirildi.

Törende konuşan Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün 170 yıllık geçmişi ile Türkiye’nin en köklü kurumlarından birisi olduğuna dikkati çekerek, Engelliler Haftasında düzenlenen, Goalball turnuvasının düzenlenmesinin farkındalık yarattığını ve bu tür farkındalık yaratan faaliyetlere devam edileceğini ifade etti.

Konuşmanın ardından kupa törenine geçildi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, turnuvada birinci olan Tapu Kadastro Mesleki ve Anadolu Lisesi adına birincilik kupasını Hukuk Müşavirimiz Şahin YALÇIN’a verirken Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan SAYYIDAN’a ise teşekkür plaketi verdi.

İkincilik kupasını Genel Müdür Yardımcımız Bilal CURABAZ, üçüncülük kupasını Genel Müdür Yardımcımız Ömer Sinan BAYÇELEBİ, dördüncülük kupasını ise Teftiş Kurulu Başkanı Yener KARATAŞ verdi.

Törene Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, Genel Müdür Yardımcısı Bilal CURABAZ ve Ömer Sinan BAYÇELEBİ, Teftiş Kurulu Başkanı Yener KARATAŞ, Görme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Hasan SAYYIDAN, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ASP Gençlik Kulüpleri Genel Koordinatörü Özcan GÜL ile çok sayıda kurum personeli katıldı.

twitterbird_rgb.png@tkgmgovtr

face.pngfacebook