171. Yılımızda Ata’nın Huzurundayız

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün kuruluşunun 171. yıldönümü, Genel Müdürlüğümüz merkez ve taşra teşkilatlarımızda büyük bir coşkuyla kutlandı.

171. yılında ‘Geçmişten Geleceğe, Mülkiyetin Garantisi’ sloganı ile yola çıkan ve 1847 yılından bu yana mülkiyetin garantisi olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün Kuruluş Yıldönümü etkinlikleri kapsamında Anıtkabir’de tören düzenlendi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI ile birlikte merkez ve taşra teşkilatı personelimizin katılımıyla yapılan törende, Ulu Önder Atatürk’ün manevi huzurunda saygı duruşunda bulunuldu. Ardından Genel Müdürümüz Anıtkabir özel anı defterini imzaladı.

Genel Müdürümüz ADLI, deftere şunları yazdı: “Büyük Atatürk, Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün 171. kuruluş yıldönümünde huzurunuzdayız.

Aziz milletimize hizmet yolunda temel referans noktası edindiğimiz, “Bu önemli iştir. Kanun böyle emrediyorsa yaptığı işin güven duygusuna muhtaç her vatandaş gibi ben de Tapu dairesine gidebilirim” sözünüz ile göstermiş olduğunuz ileri medeniyet yolunda Tapu ve Kadastro hizmetlerini milletimize güvenilir ve etkin şekilde sunmanın gururu ve mutluluğu içerisinde huzurunuzdan saygıyla ayrılıyoruz”.

Tören toplu aile fotoğrafı çekimi ile sona erdi.