mlogo.png

-A A +A

172. Kuruluş Yıldönümümüz Coşkuyla Kutlandı

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Tapu ve Kadastro Teşkilatının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra vatandaşın ve milletinin hizmetinde durmadan çalışmaya ve ilerlemeye devam edeceğini kaydetti. 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 172. Kuruluş yıldönümü etkinliklerinin ilk durağı Anıtkabir oldu. Genel Müdür Adlı ve beraberindekiler Aslanlı yoldan yürüyerek önce Ata’nın huzura çıktı. Mozoleye çelenk bırakan ve saygı duruşunda bulunan heyet daha sonra Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti. 

Anıtkabir Özel Defteri’ni imzalayan Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı şu ifadeleri kullandı :  “Büyük Atatürk; Çevre ve Şehircilik Bakanlığımıza bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzün 172. kuruluş yıldönümünde huzurunuzdayız.

Aziz milletimize hizmet yolunda referans edindiğimiz; “Bu önemli iştir. Kanun böyle emrediyorsa yaptığı işin güven duygusuna muhtaç her vatandaş gibi ben de Tapu dairesine gidebilirim” sözünüz ile göstermiş olduğunuz ileri medeniyet yolunda Tapu ve Kadastro hizmetlerini milletimize güvenilir ve etkin şekilde sunmanın gururu ve mutluluğu içerisinde huzurunuzdan minnet ve saygılarımızla ayrılıyoruz.”

Kutlamaların ikinci adresi Ankara 75. Yıl Hipodromu oldu. Burada Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 172. Yıl Koşusu gerçekleştirildi. Koşuya Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı’nın yanı sıra Tapu ve Kadastro Üst Yönetiminden çok sayıda isim katıldı. Tjk tarafından canlı yayınlanan koşuda Birinciliği Jokeyliğini Halis Karataş’ın yaptığı Varan Efe adlı at kazandı. 

Yarışta galip gelen atın sahibi adına Eser Yeşil’e, Antrenör Alper Ciğer’e ve Jokey Halis Karataş’a ödüllerini Tapu ve Kadastro Yönetimi verdi. Günün anısına Hipodrom Müdürü Adnan Demirci’ye de bir Osmanlı Tuğrası hediye edildi.