mlogo.png

-A A +A

173. YILDA BİR KEZ DAHA ATA'NIN HUZURUNDA

Perşembe, 21 Mayıs, 2020

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün kuruluşunun 173. yılında, geçen yıllardan farklı olarak bu kez sadece Tapu ve Kadastro üst yönetimi Ata’nın huzurundaydı.

Koronavirüs tedbirlerinin üst düzeyde olduğu Anıtkabir programında Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı ve beraberindekiler,  Aslanlı Yolda yürüdükten sonra mozoleye çelenk bıraktılar.

Saygı duruşunun ardından heyet, Misak’ı Milli Kulesi’ne geçti. Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, anıtkabir özel defterini imzaladı ve şu ifadelere yer verdi:

“Büyük Atatürk,

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü olarak, 173 yıldır taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza ederek, vatandaşlarımıza kaliteli hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Bilgi teknolojilerini en iyi kullanan kurum ödülüne sahip Genel Müdürlüğümüz, Tapu ve Kadastro çalışmalarını uluslararası alana taşıyarak; Web-Tapu, Tapu Takas, E-Haciz, E-terkin, Parsel Sorgulama, E-Randevu, 3 Boyutlu Kadastro başta olmak üzere birçok projeyle alanında lider kurum haline gelmiştir.

Bu düşüncelerle sizlerin gösterdiği medeniyet yolunda Tapu ve Kadastro Hizmetlerini milletimize güvenilir ve etkin bir şekilde sunmanın gurur ve mutluluğu içinde huzurunuzdan minnet ve saygılarımızla ayrılıyoruz. “

Heyet, Anıtkabir’den ayrılmadan önce 173. yıl hatırası fotoğrafı çektirmeyi de ihmal etmedi.