mlogo.png

-A A +A

19 Mayıs Kurtuluş Destanın Dönüm Noktasıdır

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, 19 Mayıs‘ın kurtuluş destanının dönüm noktası olduğunu belirtti. 

Adlı, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma , Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı. 

Genel Müdür Adlı, "Milletin bağımsızlığını, yine milletin azim ve kararının kurtaracağına" inanan Mustafa Kemal, Samsun’dan başlayarak bütün ülkeye yayılan bir kutlu mücadeleyi başlatmıştır. Milletimiz; 19 Mayıs 1919'u kutsal vatan topraklarında hür ve bağımsız olarak yaşamak uğrunda binlerce şehit verilerek yapılan milli mücadele ve ulusal bağımsızlık hareketinin başlangıcı olarak kabul etmiştir” dedi. 

19 Mayıs 1919, bir toplumu esaret altında kalmaktan kurtaran, Türk Milletinin ulus olmaya yönelik olarak yazgısını değiştiren, yarınlarını aydınlatan, çağdaş uygar bir yaşama yönlendiren ve sonuçta tam bağımsızlığını sağlayan büyük Türk Milletinin ve Atatürk’ün doğum günüdür” ifadelerini kullanan Adlı, Atatürk’ün Samsun’a çıktığı günün milli mücadelenin başladığı gün olarak kabul edilmesi’nin, 19 Mayıs’a daha büyük anlamlar yüklediğini kaydetti. 

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, sözlerini “bu duygu ve düşüncelerle; öncelikle Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve silah arkadaşlarını; sonra da tüm şehitlerimizi, en derin sevgi ve saygı ile anıyor, onlara Allah`tan rahmet diliyoruz” ifadeleriyle sonlandırdı.

adli.jpg