mlogo.png

8 Mart’ı Karanfillerle Kutladık

Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü personeli ile bir araya geldi.

İlk durağı Çankaya Tapu ve Kadastro Müdürlüğü olan Genel Müdürümüz Zeki Adlı, Çankaya Tapu Müdürlüğünde işlem yaptıran kadınlara karanfil takdim ederek, bu anlamlı gününü kutladı.

Personelimizle de bir araya gelen Genel Müdürümüz Adlı’nın sonraki durağıysa Ankara Tapu ve Kadastro 1.Bölge Müdürlüğü oldu.  Kadın personelimizin çay davetini geri çevirmeyen Sn. Adlı, onlarla bir süre sohbet etti.

Genel Müdürümüz Zeki Adlı, kadınlar günü ile konuşmasında kadının toplumdaki yeri ve önemine vurgu yaptı. “Kadına yönelik sorunların çözümü konusunda cezai yaptırımlar arttırılmış olmasına karşın bu suçların büyük oranda azalmamış olmasının esas nedeninin bireyleri eğitme konusundaki eksiklikler olduğuna inanıyorum” diyen   Sn. Adlı, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün kadın istihdamına verdiği önemi rakamlarla anlattı.

“Toplam 19 bin 424 personelin 5 bin 845’i kadın personelimizden oluşmakta, bu da toplamda çalışanların yüzde otuzunu teşkil etmektedir. Ancak biz yine de bu sayıyı yeterli görmüyoruz. Her dönemde yeni personel alımlarında kadın istihdamının arttırılması hususunu göz önünde bulundurduğumuz ve bulundurmaya devam edeceğimi özellikle vurgulamak istiyorum.” ifadesini kullanan Genel Müdürümüz Adlı, temennilerinin her günün kadınlar günü olduğu bir dünya düzeninde ayrıca bir kadınlar günü kutlamasına ihtiyaç duyulmadığı günlerin hep birlikte yakalanması olduğunu ifade etti.

Genel Müdürümüz M. Zeki Adlı, son olarak Genel Müdürlük Merkez Binasında çalışan kadın personellerimizin Kadınlar Günü’nü kutladı.