mlogo.png

Amasya Üniversitesi Ziyareti

Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Harita ve Kadastro Bölümü Öğretim Üyeleri ve öğrencileri Genel Müdürlüğümüzü ziyaret ederek yapılan çalışmaları yerinde inceledi.

Ziyaret kapsamında Genel Müdürlüğümüz Konferans Salonunda akademisyenler ve öğrencilere hitap eden Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Tapu ve Kadastro mesleğinin gerektirdiği eğitimin önemine vurgu yaparak “Tapu kadastro mesleği özenle yapılması gereken, hata affetmeyen bir iştir. Bu işin eğitimi de bir o kadar önemlidir. Bu meslekte 2 konuya dikkat etmeliyiz. Bunlardan birincisi mesleğimizde doğru ve düzgün bir şekilde çalışmalıyız, ikincisi ise işi yaparken çok dikkat etmeliyiz” dedi.

3 boyutlu kadastro projesinin ve kadastro çalışmalarının tamamlandığını belirten Genel Müdür Yardımcımız AYBER, “Türkiye’de kadastro bakımından tamamlanmayan alan kalmadı. Dünya’da da kadastro yönünden bir numara olmaya çaba gösteriyoruz. Ayrıca diğer ülkelere bu konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Avrupa ülkelerine örnek olabilecek kadastro sistemleri kurmayı hedefliyoruz. Teknolojiyi en etkin kullanan kurumların başında geliyoruz” diye konuştu.

Diğer taraftan, Kadastro Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Funda AYDIN SEYMEN, akademisyen ve öğrencilere Kadastro Dairesi Başkanlığı tarafından yapılan çalışmalarla ilgili sunum gerçekleştirdi.

Program kapsamında Amasya Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Harita ve Kadastro Bölümü Öğretim Üyeleri ve öğrenciler Arşiv Dairesi Başkanlığı Server Efendi Sergi Salonu’nu ve Genel Müdürlüğümüz birimlerini dolaşarak bilgi aldı.

Programa akademisyen Serhat ŞENSES ve Fatih YOLCU katıldı.