Antalya’da Eğitim Programı...

Genel Müdür Vekilimiz Gökhan Kanal, Diyarbakır Tapu ve Kadastro VII. Bölge Müdürlüğü ile Elazığ Tapu ve Kadastro XVI. Bölge Müdürlüklerinin ortaklaşa düzenlediği Hizmet İçi Eğitim programının açılışına katıldı.

Programın açılışında konuşan Genel Müdürümüz Gökhan Kanal, “Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etmenin, güncellemenin ve hizmete sunmanın misyonu ile taşınmazlara yönelik politikaları belirleyen ve yöneten lider kurum olma hedefini vizyon olarak belirleyen Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün  tarihi birikimi ve tecrübesiyle Türkiye’nin en önemli kamu kurumlarından bir tanesi olduğunu” vurguladı. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün 170 yıllık lider vasfının en önemli dayanaklarından birisinin de çalışan personelinin nitelikli bir yapıya sahip olmasının ve nitelikli yapının devamı açısından gerçekleştirilen eğitimlerin büyük önem taşıdığına dikkati çeken Genel Müdürümüz, “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü aktif, dinamik ve tecrübeli bir kurumdur. Bu tecrübesi ile çağı doğru okuyarak, 'değişimi sen yönet, yoksa seni değiştirirler' sosyolojik gerçeğine uygun olarak kendisini kendi eliyle pozitif anlamda değiştirmek için büyük bir gayret ve özveri göstermektedir. İşte bu eğitim programı da bu çalışmalardan sadece bir tanesidir" diye konuştu.

Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, sosyal, ekonomik ve teknolojik alanda gerçekleşen hızlı değişimin, mesleki bilgilerin de zamanla değişimini gerektirmekte ve iş hayatını önemli ölçüde etkilemekte olduğunu belirterek, kurumların sağlıklı örgütlenebilmeleri ve işleyişte süreklilik kazanabilmelerinin bu değişime ayak uydurabilmelerine bağlı olduğunu ifade etti. Genel Müdürümüz Gökhan KANAL sözlerine şöyle devam etti: "Tabiki bu değişim ve gelişimin ise en etkin yolu hiç şüphesiz ‘eğitim’ dir. Kurumumuzun da bu bilgilere ve bu değişime kayıtsız kalması elbette mümkün olmayacaktır. Bu amaçla, son yıllarda nitelikli insan kaynağının sağlanması ile ilgili politika oluşturma, planlama, örgütleme, yönlendirme ve denetleme faaliyetlerini içeren önemli adımlar atılmıştır. Düzenlenen bu eğitimler ise atılan adımların tüm birimlerimize yaygınlaştırılması noktasında önemli bir misyon üstlenmiştir" dedi.

Katılımcı olarak, Antalya Bölge Müdürü Mürsel Necmi AKKOCA, Diyarbakır Bölge Müdür Vekili Faysal GÖYMEN, Elazığ Bölge Müdür Vekili Mahir TUNCER, Bölge Müdür Yardımcıları ile personel katıldı.

Konuşmaların ardından eğitim programına geçildi. 

 

twitterbird_rgb.png@tkgmgovtr

face.pngfacebook