“Arazi Yönetimi ve Arazi Yönetiminin İyileştirilmesi” Sempozyumuna katıldık

Kısa adı UNECE-WPLA olan Birleşmiş Milletler Avrupa Ekonomik Komisyonu-Arazi Yönetimi Çalışma Grubu’nun “Arazi Yönetimi ve Arazi Yönetiminin İyileştirilmesi” konulu 11. Sempozyumuna Kurumumuzu temsilen Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Sedat Bakıcı katıldı. 

İsviçre’nin Cenevre kentinde 26-27 Şubat 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen sempozyumda “Türkiyede Tapu ve Kadastro Bilgilerinin İş Zekası ile Analizi (Land Registry and Cadastre Information Through the Analyses of Business Intelligence in Turkey)” konulu sunumunu gerçekleştiren Başkanımız Sedat Bakıcı; projenin önemini vurgulayarak “Kurumumuz açısından profesyonel anlamda işlemlerin yapabilmesi, işleyişin izlenmesi,  yapılan iş ve işlemlerle ilgili vatandaş memnuniyetinin sağlanması noktasında kurumumuza ışık tutan bir proje olması bakımından önemlidir” ifadelerini kullandı. Ayrıca Webtapu ile 3 Boyutlu Kadastro ve Şehir Modelleri gibi yenilikçi projelerin de içeriklerinden bahseden Başkanımız, QR kodlu yeni tapu senetleri ve işleyişini de anlattı.  

2 gün süren sempozyum UNECE'nin “Arazi yönetimi ve arazi yönetimi uygulamalarını geliştirmek” için nasıl çalışmaya devam edebileceğinin tartışıldığı sempozyumda, UNECE bölgesindeki 2030 Gündemini ve Yeni Kentsel Gündemi desteklemek için arazi yönetiminin gereksinimlerini ve önceliklerinin içerecek konular görüşüldü.

Sempozyumda Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanımız Sedat Bakıcı’ya  Bilgi İşlem Müdürü Mustafa Kemerci ve Bilgisayar Mühendisi Selda Yıldırım eşlik etti.