mlogo.png

DEMOKRATİK KONGO CUMHURİYETİNDEN ZİYARET

DEMOKRATİK KONGO CUMHURİYETİNDEN ZİYARET

Harita Mühendisleri İşadamları Derneğince (HARMİAD), diğer ülkelerle işbirliğinin geliştirilmesi çalışmaları kapsamında,  organize edilen ve Demokratik Kongo Cumhuriyeti  (DRC)’den Harita Federasyonu Başkanı, yardımcıları  ile  ilgili  Bakanlık  yetkililerinden  oluşan  beş  kişilik  bir  heyet, kamu, özel sektör ve üniversite işbirliğinin bir örneği olarak 'Harita  Mühendisliği  ve  Kadastro  Hizmetleri' projesi kapsamında Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nü ziyaret etti.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü VIP Salonunda Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Sinan Fidan Başkanlığında yapılan toplantıda Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa Aslan ve Yabancı İşler Dairesi Başkanı Gökhan Çanakçı da hazır bulundu. Heyete, Genel Müdür Yardımcısı Fidan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün tapu ve kadastro alanındaki çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Ülkemizdeki kadastro tespit çalışmalarının tamamlanmasında özel sektörün büyük katkısı olduğunu belirten Genel Müdür Yardımcısı Fidan, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan 3 boyutlu kadastro çalışmaları, orto-foto çalışmaları, toplu değerleme faaliyetleri gibi büyük ölçekli projelerden bahsetti.

Sinan Fidan, Demokratik Kongo Cumhuriyeti ile işbirliği yapılması durumunda kurumsal tecrübelerin aktarılacağını ifade etti.

 Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Fidan ile heyet arasında karşılıklı hediye takdimi yapıldı.

 Heyet, daha sonra Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Cevdet Ekmel Hatipoğlu ve Harita Dairesi Başkanı İbrahim Cankurt'u makamında ziyaret ederek çalışmalar hakkında bilgi aldı.