-A A +A

İşte Ünlülerin 173. Kuruluş Yılımızı Kutladığı O Özel Video

Çarşamba, 27 Mayıs, 2020

Ünlü isimler Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 173'üncü yaşını kutladı

  Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü teşkilatının kuruluşun 173. yıl dönümünü kutlamak için video çeken ünlü isimler konuşmasında kurumun köklü ve yenilikçi yapısına dikkati çekti
ANKARA (AA) - Tarihçi Prof, Dr. İlber Ortaylı, yapımcı Osmantan Erkır, oyuncu Emre Kınay'ın da arasında yer aldığı birçok ünlü isim hazırlanan video ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü teşkilatının kuruluşun 173. yıl dönümünü kutladı.

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü merkez ve taşra teşkilatında 20 bine yakın personeli, 24 tapu ve kadastro bölge müdürlüğü, 973 tapu müdürlüğü, 81 kadastro müdürlüğüyle yaklaşık 25 milyon vatandaşa hizmet sunuyor.

Taşınmazlara ilişkin mülkiyet bilgilerini devlet güvencesi altında muhafaza etme, güncelleme, taşınmazlara yönelik politikalar belirleme ve yönetme konularında lider kurum olma vizyonuyla, vatandaşlara en kaliteli hizmeti sunan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, bu sene 173'üncü kuruluş yıl dönümünü kutluyor.

Birçok ünlü isim çektikleri video ile 173'üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nü kutladı.

Tarihçi Prof, Dr. İlber Ortaylı, yapımcı Osmantan Erkır, oyuncu Emre Kınay, Burak Sergen, Özlem Conker, Ayça Erturan, eski hakem Ahmet Çakar, eski milli futbolcu Tümer Metin, iş insanı Adnan Polat, müzisyen İrfan Özata, ses sanatçısı Turgay Başyayla ve gazeteci Veyis Ateş'in yer aldığı videoda ünlü isimler, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün köklü ve yenilikçi yapısına dikkati çekti.

Ünlü isimlerin yer aldığı videoda ayrıca Genel Müdürlükteki çalışma ortamı, Webtapu sistemi ve eski fotoğraflar da yer aldı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nce kuruluş yıldönümü dolayısıyla kurumun çalışanlarının yer aldığı ve verilen hizmetlerin nasıl hayata geçirildiğini anlatan bir video daha yayımlandı.