mlogo.png

İTÜ ÖĞRENCİLERİ KURUMUMUZU ZİYARET ETTİ

İTÜ Geomatik Mühendisliği Bölümü öğrencileri kurumumuzu ziyaret etti. Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Sedat Bakıcı öğrenci heyetine brifing verdi.

Daire Başkanımız Bakıcı, kendisinin de İstanbul Teknik Üniversitesi mezunu olduğunu; onlara hitap etmenin kendisi için özel bir duygu olduğunu ifade etti.

Kurumumuzun bilgi ve iletişim teknolojileri hakkında bir sunum gerçekleştiren Bakıcı; TAKBİS, e-İpotek, e-Terkin, e-Haciz gibi konularda bilgi vererek “Bilişim ile işlemleri azaltmaya ve sadeleştirmeye çalışıyoruz. Yakın zamanda dijitalleşme sayesinde, vatandaşlarımızdan bu yıl içinde kimlikten başka bir belge istemeyeceğiz.” ifadesini kullandı.

Webtapu ile 3 Boyutlu Kadastro ve Şehir Modelleri gibi yenilikçi projelerin de içeriklerinden bahseden Başkanımız Bakıcı, “Gelecekte mühendislerde alet kullanabilme gibi beceriler aranmayacak, mühendislik ile bilişimi birleştirebilen yetenekler aranacak. Bugün Kurumumuzda da, geçmişte aletlerle ölçtüğümüz verileri, bize hazır olarak getiren teknoloji olan TUSAGA-Aktif CORS teknolojisine sahibiz.” diye konuştu.

Ziyaretin anısına Daire Başkanımız Sedat Bakıcı, Jeodezi ve Fotogrametri Kulübü Başkanı Hakan Çavuş’a bir hediye takdim etti.