-A +A

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Sn. Köksal TOPTAN ile Kamu Kurul Başkan Vekili Sn. Selçuk HONDU’dan Başkanlığımıza Ziyaret

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı Sn. Köksal TOPTAN ile Kamu Kurul Başkan Vekili Sn. Selçuk HONDU’dan Başkanlığımıza Ziyaret

Kamu Görevlileri Etik Kurulu Başkanı, TBMM Eski Başkanı Sn. Köksal TOPTAN  ile Kurul Başkan Vekili Selçuk HONDU ve TKGM Etik Kurulu üyesi Yener KARATAŞ 13/02/2019 tarihinde  Başkanlığımızı ziyaret etmişlerdir.

Ziyarette Arşiv Dairesi Başkanı Dr. Bekir Tarık YİĞİT, Başkanlığımız Şube Müdürleri Adnan TORUN, Muharrem KAPTAN, Hayrettin GÜLTEKİN ile Uzman Hakkı ŞAHİN ve Tapu Kadastro Uzmanı Sevgi IŞIK da hazır bulunmuşlardır.

Konuk Heyete Şube Müdürü Adnan TORUN tarafından Kurumumuzun tarihçesi ve arşiv belgelerimiz hakkında bilgi verildikten sonra; Server Efendi Sergi Salonu,  Restorasyon ünitesi ve Prof. Dr. Halil İNALCIK Araştırma Salonu gezdirildi. Daire Başkanımız Dr. Bekir Tarık YİĞİT’den Başkanlığımız faaliyetleri ve projelerimiz hakkında bilgi alan Sayın TOPTAN ve HONDU Sergi Salonumuzdaki anı defterini de imzaladı.

Başkanlığımıza yaptıkları ziyaretlerinden dolayı memnuniyetlerini belirten Daire Başkanımız, tarihi korumak kadar kıymetini bilmenin de önemli olduğunu vurgulayarak teşekkürlerini arz etti.