mlogo.png

Koronavirüs Genelgesine Uyulması Hayati Öneme Sahip

Cuma, 3 Nisan, 2020

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, Bölge Müdürlerine seslendi, Koronavirüsle mücadele tedbirleri konusunda yayımladıkları genelgeye uyulmasının hayati öneme sahip olduğu kaydetti.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı ve beraberindekiler Koronavirüs ile mücadele tedbirleri kapsamında üst yönetim toplantısını bu kez video konferans yöntemiyle gerçekleştirdi. 

Genel Müdürlük toplantı salonunda sosyal mesafe kuralları dikkate alınarak gerçekleştirilen toplantıda personele seslenen Genel Müdür Adlı, Virüsle mücadele sürecinde kurum olarak aldıkları tedbirleri anlattı. 

Gerek Sağlık Bakanlığının ve gerekse de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün ayrı ayrı yayımladığı Koronavirüsle Mücadele Genelgesine uyulmasının hayati öneme sahip olduğunu kaydeden Adlı, çalışma arkadaşlarından genelgeye uyulması konusunda azami özen göstermelerini istedi. 

Söz konusu tedbirler kapsamında vatandaşın Tapu ve Kadastro Müdürlüklerine mümkün mertebe gitmeden işlemlerini dijital ortamda gerçekleştirmeleri konusunda ilave tedbirler aldıklarını kaydeden Genel Müdür Adlı, taşınmaz alım satımı dışındaki çok sayıda işlemin de söz konusu tedbirler kapsamında beklemeye alındığını hatırlattı.

Genel Müdürlüğün Bölge Müdürlüklerine bağlı olarak çalışan personel için ilave maske, cerrahi eldiven, dezenfektan gibi tıbbı malzeme desteği yaptığını belirten Genel Müdür Adlı, başka ihtiyacı olan Bölge Müdürlüklerinin ilgili ihtiyaçlarını kendilerine iletmelerini istedi. 

Toplantının sonunda Bölge Müdürlerinin talep ve görüşlerini dinleyen Adlı, süreçte gösterdikleri hassasiyet için kendilerine teşekkür etmeyi de ihmal etmedi. 

Genel Müdür Adlı, Virüsle mücadele süresinde toplantıların periyodik olarak daha çok video konferans yöntemiyle yapılacağını da sözlerine ekledi.