mlogo.png

Makam Odasında Okuyoruz

Tapu Kadastro Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri “Makam Odasında Okuyoruz” projesi kapsamında,  Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı’yı ziyaret etti.  

Her ay farklı bir yazar ve eserin analizinin yapıldığı; sanat, edebiyat, spor ve bürokrasideki örnek kişilerle onların makam odalarında eserlerin tartışıldığı proje kapsamında öğrenciler Nisan ayı etkinliğini Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı’nın makam odasında, yazar Ragıp Karadayı’nın  ‘Hacı Bayram Veli’ adlı eserini değerlendirdi.

Buluşmada Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, projeden duyduğu memnuniyeti dile getirerek “Mezun olduğum okulun kıymetli gençlerini misafir etmekten büyük bir mutluluk duyduğumu belirtmek istiyorum. Bugün burada Ankara’nın manevi dokusunu destekleyen büyük Veli’yi konuşmak, onun hayatından ders çıkarmak, işaret etmiş olduğu ilmin izinden gitmek bizim için kendisine olan borcumuz ve görevimizdir. Gençlerimizin sosyal katılımını artırmak, okuma isteklerini geliştirmek, bireysel gelişimlerine katkı sağlamak için bu çalışmayı uygun bulduğumu belirtmek isterim. Bu bağlamda emeği geçen başta Okul Müdürünüz Fatih Aşkın’ı  ve öğretmenlerinizi kutluyorum. Gençlerimizi de topluma her alanda katkıda bulunabilecek potansiyelin farkına varmalarına yardımcı olacak bu projede yer aldığınız için de sizleri ayrıca tebrik ediyorum” dedi.

Öğrenciler, okuma sonrasında Tapu ve Kadastro Genel Müdürü M.Zeki Adlı ile hatıra fotoğrafı çektirdi.