logo.png

NİJER CUMHURİYETİ ile İŞBİRLİĞİ

Nijer Cumhuriyeti Toprak ve Konut Bakanı Waziri MAMAN, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Ömer ALAN ile birlikte Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL’ı makamında ziyaret etti.

Genel Müdürümüz ve Nijer Cumhuriyeti Toprak ve Konut Bakanı ile yapılan görüşmede iki kurum arasında karşılıklı işbirliğini geliştirmeye yönelik bilgi alışverişinde bulunuldu.

Ziyarette, Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, Nijer Cumhuriyeti Toprak ve Konut Bakanı Waziri MAMAN’a Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapılan işlemler ve yapılacak olan projeler hakkında bilgi verdi.

Yapılan görüşmede Nijer Cumhuriyeti’nde gerçekleştirilecek olan arazi çalışmalarında, Türkiye’nin bilgi birikiminin aktarılması ile tapu, kadastro ve harita alanlarında uzman personelin yetiştirilmesi konularında görüş birliğine varıldı.

Genel Müdürümüz Gökhan KANAL’ın, Nijer Cumhuriyeti Toprak ve Konut Bakanı Waziri MAMAN ile yaptığı görüşmeye Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Coğrafi Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Ömer ALAN ve Kadastro Dairesi Başkanı Güngör GÜZEL katıldı.