mlogo.png

ÖZBEKİSTAN İNŞAAT BAKAN YARDIMCISINI AĞIRLADIK

Özbekistan İnşaat Bakan Yardımcısı İskandarov Erkin Buriyeviç ve beraberindeki 8 kişilik heyet Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nü ziyaret ederek, incelemelerde bulundu.

Genel Müdürümüz Mehmet Zeki Adlı ve Tapu Kadastro Üst Yönetimi tarafından karşılanan Özbekistan heyetine  Genel Müdürümüz Adlı tarafından bir brifing verildi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün gayrimenkulleri tespit edip, kayıt altına alan ve güncelleyen bir kurum olduğunu dile getiren Genel Müdürümüz Adlı, bütün işlemlerin devletin güvencesi altında olduğuna vurgu yaptı.

Kuzey Kıbrıs’taki kadastro çalışmalarının da Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından yapıldığını ve Afganistan’a da bu anlamda danışmanlık hizmeti vermeye devam ettiklerini kaydeden Mehmet Zeki Adlı; Takbis, Web Tapu gibi işlemlerin e-devletle yapılması sayesinde vatandaşa hizmetin daha hızlı ve etkili ulaştığını kaydetti.

 3 boyutlu Kadastro çalışmalarına başlandığını hatırlatan Genel Müdürümüz Zeki Adlı, konuk heyetin sorularını da yanıtladı.

Özbekistan İnşaat Bakan Yardımcısı Burieviç de, Tapu ve Kadastronun çalışmaları ve yapısı itibarıyla çok önemli bir görevi ve hizmeti yerine getirdiğini belirterek, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğümüzü ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Genel Müdürümüz Adlı, ziyaretin anısına Konuk Bakan Yardımcısına, Kanuni Sultan Süleyman’a ait tuğranın yer aldığı özel bir tablo hediye etti.

Özbek Heyet daha sonra Bilgi Teknolojileri Sistemini ziyaret ederek, sistem hakkında bilgi aldı.