-A A +A

Sempozyuma Katılım

Aydın Valiliği’nin himayelerinde; Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Adnan Menderes Üniversitesi, Kuşadası Kaymakamlığı ve Kuşadası Kültürel Tarihi ve Mirası Koruma Derneği’nin işbirliği ile 01-03 Kasım 2019 tarihlerinde düzenlenen Kuşadası Öküz Mehmet Paşa Sempozyumu’nun açılış merasimi 01.11.2019 tarihinde Osmanlı Devleti Sadrazamı Öküz Mehmet Paşa tarafından 1618 yılında yaptırılan Kuşadası Kervansarayı'nda gerçekleşti.

15 ünlü tarihçinin konuk olduğu Öküz Mehmet Paşa Sempozyumu'nun açılış törenine Aydın Valisi Yavuz Selim KÖŞGER, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut AK, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR, Kuşadası Kaymakamı Sadettin YÜCEL, Kuşadası Belediye Başkan Vekili Tibet ÖZER, Kuşadası Kültürel ve Tarihi Mirası Koruma Derneği Başkanı Mahmut ÖKÇESİZ ile Kurumumuzu temsilen Tapu ve Kadastro İzmir 3. Bölge Müdürü Burhan USTA ile Başkanlığımız Şube Müdürü Adnan TORUN ve Uzman Gülseren KARADERİLİ katıldı.

Açılış töreninde konuşan Aydın Valisi Sn. KÖŞGER sempozyumun tarihe ışık tutacak bir çalışma olduğuna inandığını belirterek katkı sunan tüm kurum ve kuruluşlara teşekkür etti. Törenin açılış konuşmalarından sonra Şube Müdürümüz Adnan TORUN tarafından  Aydın Valisi Sn.Yavuz Selim KÖŞGER’e Defter-i Evkaf-ı Liva-i Kuds-i Şerif adlı prestij yayınımız takdim edilmiştir.

Sempozyum'un  ikinci günü  Kuşadası Korumar  Otel  Konferans Salonunda üç  ayrı oturumda toplam 14 adet bildiri sunulmuştur.

Başkanlığımız Şube Müdürü Adnan TORUN ve Uzman Gülseren KARADERİLİ’nin birlikte hazırlanıp Şube Müdürü Adnan TORUN tarafından sunumu yapılan “1848-1910 Dönemi Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Arşivindeki Kuşadası Tapu Kayıtları” adlı kurumsal bildirimiz beğeni ile izlenmiştir.

 

EkBoyut
PDF icon Bildiri Metni1.29 MB