TAKA-DER İL TEMSİLCİLERİ BAŞKENTTE BULUŞTU

Kısa adı TAKA -DER olan Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği İl Temsilcileri Toplantısı Ankara'da düzenlendi.

İki gün süren ve dolu dolu geçen programda önce TAKA-DER Yönetimi ve İl Temsilcilerinin Anıtkabir ziyaretiyle başladı. Burada mozoleye çelenk bırakan ve saygı duruşunda bulunan heyet daha sonra Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne geçti.

Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı ile makamında bir araya gelen TAKA-DER Yönetimi derneğin çalışmaları konusunda Genel Müdür Adlı'ya bilgi verdi ve ileride gerçekleştirmek istedikleri projeleri anlattılar. TAKA-DER Yönetimi daha sonra sırasıyla Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcıları Ömer Sinan Bayçelebi ve Sinan Fidan'la bir araya geldi.

TAKA-DER Yönetimi ve İl Temsilcilerine ilk gün Genel Müdürlük Halkla İlişkiler Müdürü Özgür Yılmaz tarafından " Protokol ve İmaj" semineri verildi. Eğitimde protokol ve nezaket kuralları, kişisel ve kurumsal imaj, kurumsal temsil gibi başlıklar ele alındı. Eğitim sonrası TAKA-DER Yönetim Kurulu Başkanı Emre Demir, İl Temsilcilerine detaylı bir sunum yaptı ve derneğin kendilerinden beklentilerini sıraladı. İlk gün karşılıklı görüşler ve soru cevaplarla tamamlanmış oldu.

Buluşmanın ikinci günü Takav Sosyal Tesislerinde kahvaltıyla başladı. Genel Müdürlük Konferans Salonunda devam eden buluşmada TAKA-DER İl Temsilcilerine sırayla söz verildi. Yönetim Kurulu Üyelerinin Değerlendirme Konuşmaları ve Başkan Emre Demir'in kapanış konuşmasıyla iki gün süren TAKA-DER İl Temsilcileri Buluşması tamamlanmış oldu.

Öte yandan buluşma ile ilgili konuşan TAKA-DER Yönetim Kurulu Başkanı Emre Demir, kendilerine gösterdiği ilgi ve nezaket dolayısıyla Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı ile Genel Müdür Yardımcıları Ömer Sinan Bayçelebi ve Sinan Fidan'a teşekkür etti. Toplantıların son derece verimli geçtiğini ve karşılıklı görüş alış verişleriyle TAKA-DER birlikteliğinin daha da sıkı hale geldiğini aktaran Demir, hedeflerinin TAKA-DER ailesini büyütmek ve Tapu Kadastro ailesine daha faydalı olmak olduğunun altını çizdi.

Derneğin bünyesinde kurulan ve kısa zamanda faaliyete geçecek olan Tapu ve Kadastro Çalışanları Derneği Yardımlaşma ve Dayanışma Sandığı ile Sandık Bünyesinde yer alacak olan Mesleki Risk Fonunun bilgilendirmesi yapıldı. Başkan Demir bu sandık ile hem Tapu ve Kadastro Çalışanları arasında maddi ve manevi yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamayı, 1007 den doğan sorumluluğu Sandık Bünyesinde kurdukları Mesleki Risk Fonu ile çözmeyi hedeflediklerini belirtti.

" TAKA-DER üyesi ve temsilcisi her bir arkadaşımız sınırlı imkanlarımıza rağmen büyük bir özveriyle mücadele etmeye devam ediyor. Onların bu mücadele azmi bizim daha çok çalışmamıza itici güç oluyor. Her bir üyemize ve temsilcimize yürekten teşekkür ediyorum" diye konuştu. Şimdiye kadar çok sayıda projeye imza attıklarını kaydeden TAKA-DER Başkanı Demir, yepyeni projeler için de kolları sıvadıklarını belirtti.