mlogo.png

TAPU VE KADASTRO GENEL MÜDÜRLÜĞÜ'NDEN GAZİLERE ANLAMLI ZİYARET

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, “Kafamızı yastığa koyup rahat uyuyabiliyorsak bu şehitlerimiz ve gazilerimiz sayesindedir” diye konuştu.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Adlı, Genel Müdür Yardımcısı Ömer Sinan Bayçelebi, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Cevdet Ekmel Hatipoğlu, Gaziler Günü ve Haftası etkinlikleri kapsamında Gaziler Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavileri devam eden Gazilerimize geçmiş olsun ziyaretinde bulundu.

Gazilerle tek tek tokalaşan ve onlarla sohbet eden Genel Müdür Adlı, hem ziyarete hem de günün anlam ve önemine dair açıklamalarda bulundu.

“Bugün kafamızı yastığa koyup rahat uyuyabiliyorsak bu, canlarını ülke için göz kırpmadan feda eden şehitlerimiz ve etmeye her daim hazır gazilerimiz sayesindedir” diyen Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı, devletin her türlü imkanıyla gazilerine sahip çıktığını kendilerine düşeninse bir birey bir vatandaş olarak onların her daim yanlarında olduklarını hissettirmek olduğunu dile getirdi.

Genel Müdür Adlı’nın gazilerle sohbetinde esprili anlar da yaşandı.  Bir Gazinin, ”Çatışma sırasında tek kurşun yedim” demesi üzerine bir başka Gazi, “Tek kurşunla yıkılmıyoruz çok şükür gördüğünüz gibi Genel Müdürüm“ ifadesi gülüşmelere neden oldu. Bunun üzerine Genel Müdür Adlı, “İşte o nedenle ülkemiz ve devletimiz dimdik ayakta” ifadesini kullandı.

Genel Müdür Adlı'nın hediyesine sürprizle karşılık veren bir Gazi, Genel Müdür Adlı'ya ayyıldızlı rozet taktı.

Ziyaret sonrası hatıra fotoğrafı da çekildi. Genel Müdür Adlı günün anısına, kendisine ziyaret sırasında eşlik eden Hastane İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Adil Burkay ve yetkililere hediye vermeyi de unutmadı.