TKGM ENGELLERİ KALDIRDI

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Engelli Personel Hizmet İçi Eğitimi Antalya’da yapıldı.

Programın açılışında konuşan Genel Müdür Vekilimiz Gökhan KANAL, engelli personelimizle bir arada olmanın onur ve mutluluğu içerisinde olduğunu ifade ederek, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün engelli kamu çalışanlarına yönelik eğitim düzenleyen ilk kurum olduğunun altını çizdi.

“Fiziki bir eksikliği olan mı, yoksa gönül penceresi kapalı olan mı engelli? Engelli kim” diye sözlerine devam eden Genel Müdürümüz, “Asıl engelli, fiziki bir eksikliği olan değil, gönül toprakları ve zihin coğrafyası çoraklaşmış olanlardır, engel insanın aklında ve gönlünde olmamalıdır” diye konuştu.

Kişisel veya kurumsal her başarının temelinde birlik, beraberlik, saygı, özveri gibi temel değerlerin bulunduğunu kaydeden Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, bu temel değerleri kendilerine şiar edinen ve karşılarına çıkan tüm engelleri aşan çalışanların yöneticisi olarak görev yapmaktan gurur duyduğunu ifade etti.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün tamamladığı ve yürütmeyi sürdürdüğü tüm projelerle modern bir kurum olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirten Genel Müdürümüz, “Bu başarı, hiç şüphesiz düşünen ve özveriyle çalışan personelimizin topyekûn başarısıdır. Sizler yaptığınız işin ciddiyeti ve sorumluluğuyla tüm engelleri düşünceleriniz ile aşıyorsunuz, bizler de, engelleri aşma ve başarıya ulaşma yolunda tüm kalbimiz ve zihnimizle yanınızda olmaya çalışıyoruz” dedi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün tüm hizmet birimlerinin iç ve dış mekanlarında engelli personele yönelik fiziki düzenlemelerin önemli bir kısmının tamamlandığını belirten Genel Müdürümüz Gökhan KANAL, tamamlanmayan binalarımızın da büyük bir bölümünün yapım ve proje aşamasında olduğunu belirtti.

Genel Müdürümüz Gökhan KANAL “En Büyük Engel Sevgisizliktir”

Peygamber Efendimizin; “Allah sizin ne biçimlerinize ne de bedenlerinize bakar fakat o sizin yüreklerinize bakar” hadisine vurgu yapan Genel Müdürümüz, “En büyük engel sevgisizliktir. Biz büyük ve güçlü bir aileyiz ve bu ailenin her ferdi bizim için çok kıymetlidir” diye konuştu.

Programa, Strateji Geliştirme Daire Başkanımız Sinan FİDAN, Tapu Dairesi Başkanımız Adnan KAHVECİ, İstanbul Tapu ve Kadastro II. Bölge Müdürümüz Sedat CÖMERTOĞLU, Antalya Tapu ve Kadastro VI. Bölge Müdürümüz M. Necmi AKKOCA, Hukuk Müşaviri Murat YILMAZ ve kurum personeli katıldı.