mlogo.png

TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİ İMZALANDI

9. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde konuşan Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Mehmet Zeki Adlı, "İşçilerimizin haklarının korunması ve geliştirilmesi onlar için olduğu kadar,  bizim için de önemlidir." dedi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'ne bağlı Genel Müdürlük ve Taşra Teşkilatında görev yapan daimi işçileri kapsayan, 4857 sayılı iş kanunu kapsamında 01.09.2019 ile 31.08.2021 tarihleri arasında 2 yıllık süre ile geçerli olacak olan 9. Dönem Toplu İş Sözleşmesi, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Türk Ağır Sanayii ve Hizmet Sektörü Kamu İşverenleri Sendikası (TÜHİS) ve Türkiye Kooperatif Ticaret Eğitim ve Büro İşçileri Sendikası (KOOP-İŞ) arasında, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü VIP Salonunda imzalandı.

İmza töreninde konuşan Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı, İşçi haklarının önemine değindi. Adlı konuşmasında, ülkemizde işçilerin ekonomik ve sosyal haklarının korunması ve geliştirilmesi amacıyla anayasal bir hak olarak başlatılan sendikal oluşumların köklülerinden birisi olan KOOP-İŞ sendikasının, işçilerin çalışma ve ücret koşullarını iyileştirmek, onlara ekonomik ve sosyal haklar sağlamak, işyerlerinde iyi bir çalışma ortamı oluşturmak, işçilerin kendileri ve üretim süreci ile ilgili bütün konularda söz sahibi olmalarını sağlamak için mücadele eden önemli sivil toplum kuruluşu olduğunu dile getirdi. Genel Müdür Adlı, taraflara işçilerin haklarının korunması ve geliştirilmesi noktasında ellerinden geleni yapmalarından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  

İşçilerin hakları için ne gerekiyorsa yaptıklarının altını çizen Adlı, sözleşmenin çalışanlara hayırlı olmasını diledi.

İmza töreninde Genel Müdür Mehmet Zeki Adlı, Genel Müdür Yardımcıları Adil Hakan Ayber, Sinan Fidan, Personel Dairesi Başkanı İbrahim Öztürk, TÜHİS Genel Sekreteri Adnan Çiçek, KOOP-İş Sendikası Başkanı Eyüp Alemdar, KOOP-İş Sendikası Genel Sekreteri Metin Güney, Ankara 2 No'lu Şube Başkanı Abdurrahim Pir, Genel Teşkilatlandırma ve Eğitim Sekreteri Murat Türkekul, KOOP-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Müdürü Aytuğ Balaman, çok sayıda sendika temsilcisi, Uzmanlar ve Uzman Yardımcıları ile Şube Müdürleri de hazır bulundu.