mlogo.png

YLSY ÖĞRENCİLERİNİN ZİYARETİ

Millî Eğitim Bakanlığınca düzenlenen Yurt Dışına Lisansüstü Öğrenim Görmek Üzere Gönderilecek Adaylara Yönelik Bilgilendirme ve Uyum Programı kapsamında  öğrenim bursu kazanan öğrenciler,  Genel Müdürümüz M.Zeki Adlı’yı ziyaret etti.

"Yurt Dışında Lisansüstü Öğrenim Bursu Kazanan Öğrencilere Yönelik Bilgilendirme ve Uyum Programı" kapsamında öğrencilere hitap eden Genel Müdürümüz Adlı; “Sizler ne kadar iyi eğitim alıp, kendinizi yetiştirirseniz, hem kendi geleceğiniz hem de ülkemizin geleceği o kadar parlak olur. Onun için hedeflerinizi yüksek tutun. Ülkemize, topluma daha iyi nasıl hizmet edebilirim, nasıl bu ülkeye faydalı oluruz düşüncesiyle diye çaba göstermeliyiz” diyerek eğitimin önemine vurgu yaptı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün teknolojiyi en iyi kullanan kurumlardan birisi olduğunu ifade eden Genel Müdürümüz Adlı, Kurumumuzun çalışmaları ve projeleri hakkında bilgi verirken “Teknolojiyi en kapsamlı kullanan kurumlardan biriyiz. TAKBİS, MEGSİS, TUSAGA-AKTİF, WEB-TAPU, 3 Boyutlu Kadastro gibi projeleri ve uygulama alanlarını genişleteceğiz.” diye konuştu.

Öğrencilere; “Sizler gittiğiniz ülkelerde, ülkemizin birer elçisi olacaksınız.” ifadesini kullanan Genel Müdürümüz Adlı, öğrencelere başarılar diledi.

Ziyaret kapsamında öğrenciler daha sonra daire başkanlıklarımızı gezerek, bilgi alışverişinde bulundu.