-A +A

ZİYARET, İNCELEME VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

Genel Müdür Yardımcımız Sinan FİDAN, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet POSTACI, Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN, Bölge Müdürümüz Mustafa ÇETİNKAYA ile birlikte 20-23 Şubat 2019 tarihleri arasında Kayseri Tapu ve Kadastro 11. Bölge Müdürlüğü ile yetki alanında bulunan Kırşehir, Kaman, Akpınar, Mucur, Hacıbektaş, Nevşehir, Gülşehir, Avanos, Ürgüp, Derinkuyu, Niğde, Bor, Melikgazi, Kocasinan, Talas, Hacılar, İncesu, Yeşilhisar, Develi, Yahyalı Tapu Müdürlükleri, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Niğde Kadastro Müdürlükleri ve Kadastro Müdürlüklerinin ilçelerdeki çalışma yerlerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Bölge Müdürü Mustafa ÇETİNKAYA'ya hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirildi.

Program kapsamında müdürlüklerin iş ve işlemleri hakkında bilgi alan Genel Müdür Yardımcımız ve Daire Başkanlarımız; Genel Müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışma ve projeler hakkında bilgi verdi.

Kadastro Müdürlükleri tarafından yapılan çalışmalar, Tapu Müdürlüklerinde 2017/3 sayılı genelge gereğince devam ettirilen tapu kütüğü ve TAKBİS  veri entegrasyonu, arşiv ayıklama, tasnif, elektronik ortama aktarma, imha çalışmalarında gelinen nokta değerlendirildi.

Müdürlüklerde personel ile görüşmelerde bulunularak görüş, öneri, soru ve sorunlar dinlendi. Talep ve öneriler Genel Müdür Yardımcımız, Daire Başkanlarımız ve Bölge Müdürümüz tarafından not alındı. İmkanlar ölçüsünde mülki amirlerimiz de ziyaret edilerek Genel Müdürlüğümüz projeleri hakkında bilgi verildi. Müdürlüklerimizin ihtiyaçları dile getirildi.

Programın son gününde Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Bölge Müdürlüğümüz yetki alanındaki Tapu ve Kadastro Müdürlerinin katılımı ile genel değerlendirme toplantısı yapıldı.

Gerek müdürlüklerde yapılan görüşmelerde, gerekse değerlendirme toplantısında kurumumuz hassasiyetleri dile getirilerek müdürlüklerin yapacağı çalışmaların hedeflere uygun olarak gerçekleşmesi için personelden birlik, beraberlik ve dayanışma içerisinde olmaları, mesaide geçen zamanı verimli kullanarak çalışmalara hız vermeleri, çalışma alanlarının kurumsal konseptimize uygun olarak düzenli olması, görüntü kirliliğine sebebiyet verilmemesi için titizlik gösterilmesi istenildi. Personel çalışmalarından dolayı tebrik edilerek başarılar dilendi.