TAPU KADASTRO YÜKSEKOKULU ZİYARETİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

            Hacı Bayram Veli Üniversitesi Tapu Kadastro Yüksekokulunun Kariyer Günleri programı kapsamında, Personel Dairesi Başkanı İbrahim ÖZTÜRK, Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Kadastro Dairesi Başkanı Mustafa ASLAN, Tapu ve Kadastro Eğitim Müdürü Nevzat KUL, Şube Müdürleri Erkan ÇETİNTAŞ, Veysel YÜCE, Mehmet Arif ÖK ve Abdullah BİLGİN tarafından 7 Ocak 2022 Perşembe günü Tapu Kadastro Yüksekokulu ziyareti gerçekleştirilmiştir.

        Program kapsamında sunum yapan Personel Dairesi Başkanı İbrahim ÖZTÜRK, Yüksekokul yönetimi ve öğrencilere Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün tarihsel ve teknolojik gelişimi, uygulamaya aldığı önemli projeler ile mevcut projelerin başarılı bir şekilde yürütülebilmesi ve yeni projelerin hayata geçirilebilmesi için Yüksek okul ve öğrencilerden temel beklentilere açıklık getirmiştir. Sunum sonrası öğrencilerle;  öğrencilerden Kurumun beklentileri ve öğrencilerin kariyer gelişimi konusunda söyleşi yapılmıştır.

             Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Ender GÜLER, Yüksekokul Sekreteri Yılmaz TOPCAN, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Yunus Emre AYDINBAŞ, Öğr. Gör. Dr. Aybüke YALÇIN ve Bölüm Başkanı Prof. Dr. Savaş Zafer ŞAHİN’in de hazır bulunduğu görüşmelerde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün son yıllarda yaptığı teknolojik atılım ile hizmetlerin dijital ortama aktarılması ve buna bağlı olarak yapılan mevzuat değişiklikleri karşısında Yüksekokul müfredatında ortaya çıkan değişiklik ihtiyaçları değerlendirilmiştir.