KAMU BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİ KONFERANSINA KATILDIK

Teknolojik yenilik ve değişimlerde kamu sektörünün en önde gelen kurumlarından biri olan Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü, Kamu Bilgi ve İletişim Teknolojileri Konferansı'na katıldı. 

Kamudan ve özel sektörden 500'den fazla katılımcının yer aldığı konferansta; 'Başarılı Bir Dijital Dönüşümün Anahtarı' başlıklı panelde Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Ömer Sinan Bayçelebi de bir sunum yaptı.

Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Bayçelebi sunumunda, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü'nün Bilgi Teknolojilerini geliştirmede ve kamuda dijital dönüşümde öncü kurumlardan olduğunu söyledi.

Genel Müdür Yardımcısı Bayçelebi, Kurumun, TAKBİS gibi ödül almış bir projesinin yanında TARBİS, MEGSİS, TUSAGA-AKTİF, TUCBS gibi daha birçok önemli projesi olduğuna vurgu yaptı. Dijitalleşen dünyada kamu kurumlarının kendilerini teknolojik çağa adapte etmeleri gerektiğini ifade eden Bayçelebi, kamu kurumlarının vatandaşa hizmet kalitesini arttırmasında bu dönüşümün gerekli olduğunun altını çizdi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdür Yardımcısı Ömer Sinan Bayçelebi ve beraberindekiler daha sonra Kocaeli, Gebze ve Darıca Tapu Müdürlüklerini gezerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.