SAMSUN BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI

05 Oct 2022

            Bölge Müdürlüğümüze bağlı Kadastro  Müdürlüklerimizce yürütülmekte olan Kadastral faaliyetlerin değerlendirilmesi çerçevesinde toplantı düzenlendi.

            Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Taşınmaz Değerleme Dairesi Başkanımız Dr. Mustafa AKKUL, Samsun Tapu ve Kadastro Bölge Müdürümüz Hasan DAYIKARACA, Bölge Müdür Yardımcılarımız, Şube Müdürlerimiz, Amasya, Samsun, Ordu, Sinop Tapu ve Kadastro Müdürlerimiz ve Kadastro Müdür Yardımcılarımız ile personellerimizin katılım gösterdiği toplantının açılış konuşmasını yapan Bölge Müdürümüz Hasan DAYIKARACA Müdürlüklerimizde yürütülmekte olan Kadastro çalışmalarındaki mevcut durum ve ileriye dönük planlamalar hakkında bilgiler verdi. Taşınmaz Değerleme Dairesi Başkanı Dr. Mustafa AKKUL ve Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER'in konuşmalarıyla devam eden toplantıda kadastral sürecin hız ve etkinliğinin artırılmasının önemi vurgulanırken süreçteki tıkanıklıkların giderilmesi konusunda elektronik kadastro altyapısında kullanılmak üzere T.C. kimlik numaralarının güncellenmesi konusunda ki aşamalar değerlendirildi.

            Genel Müdürlüğümüz personellerinin sunumlarıyla destek sağladığı toplantıda kadastro çalışmaları tamamlanan Kadastro Müdürlüklerinde yeni dönem planlamasında personel performans planlamasındaki kriterlerin oluşturulması ile başvuru, veri onayı, Güncelleme, Sayısallaştırma sürecinden geriye kalan parseller için planlama konusunda detaylı değerlendirmelerde bulunulmuştur.