KONYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNDE ELEKTRONİK KİMLİK DOĞRULAMA SİSTEMİ TANITIM TOPLANTISI YAPILDI

Elektronik Kimlik Doğrulama Sistemi (EKDS) Tanıtım Toplantısı, Konya Tapu ve Kadastro V. Bölge Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Konya Tapu ve Kadastro Bölge Müdürü Ömer AY’ın açılış konuşmasını yaptığı toplantıya; Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Cevdet Ekmel HATİPOĞLU, Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Yabancı İşler Dairesi Başkanı Sadettin TUNAS ve BIONAY firması yetkilileri ile birlikte Bölge Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Bölge Müdürlüğü yetki alanındaki Tapu Müdürlüklerinden Müdür ve Müdür Yardımcıları ile Kadastro Müdürleri katıldı.

Toplantıda, Bilgi Teknolojileri Dairesi Başkanı Cevdet Ekmel HATİPOĞLU tarafından Elektronik Kimlik Doğrulama Cihazının sahteciliğin önüne geçilmesinde önemi anlatıldı.

BIONAY firma yetkilisi tarafından cihazın nasıl kullanılacağı katılımcılara tanıtıldı.

Toplantının ilk oturumu Daire Başkanlarının Genel Müdürlüğümüzde yapılan projeler ve yapılacak olan değişiklikler hakkındaki bilgilendirme ve soru-cevap bölümleri tamamlandı.

Toplantının öğleden sonraki oturumunda ise Konya Bölge Müdürü Ömer AY, Bölge Müdürlüğüne bağlı Tapu ve Kadastro Müdürlükleri birim amirleri ile "Yatay ve Dikey İletişim Toplantısı" yaparak, Birimlerin kendi aralarında ve vatandaş ile olan etkileşiminde nitelikli iletişimin önemine değinerek ve iletişimin nasıl geliştirilebileceği hususunda bilgilendirme yaptı.