Mustafakemalpaşa Tapu Müdürlüğü'nde 175. yıl Etkinlikleri

Mustafakemalpaşa Tapu Müdürlüğünce, teşkilatımızın 175 inci Kuruluş Yıldönümünün kutlamaları kapsamında 16/05/2022 tarihinden ibaren bir hafta süren etkinliklerle kutlanılmıştır. Milli Eğitim Müdürlüğünden kurumumuzu tanıtmak acıyla, her yaş grubundan 5 okuldan toplam 150 öğrenci misafir edilerek; öğrencilerimize kurumumuzun tarihi, iş ve işleyişimizle ilgili ve kurumuz ile bağlantılı okullarımız anlatılmıştır. Gelen her okul için personeller ve Müdür Yardımcıları ayrı ayrı görevlendirilerek personelin çocuklar ve gençler ile iletişim kurmaları sağlanmış olup; mesleklerini tanıtmaları açısından personelin motivasyonunu artırmıştır.

Aynı zamanda vatandaşlarımız, gelen öğrenci guruplarını görmekten memnun olduklarını dile getirmişlerdir. Yine ziyarete gelen en küçük yaş grubu okulumuz ile Sayın Kaymakamız Ahmet ALTINTAŞ makamında ziyaret edilmiştir. Kurumumuza    gelen  öğrenci  misafirlerimizi  merak  eden  çok  sayıda  ilçe  kurum  müdürü Müdürlüğümüzü ziyarete gelmiştir. Misafir öğrencilerimizden gelen en çok sorulan sorular aşağıda paylaşılmıştır.

Kuruluş yıldönümü kapsamında personelimiz ile olan birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmek ve  bu  yıldönümünü  hatırlamak  amacıyla  PTT  nin  hatıra  pulu  uygulaması  kullanılarak;  hatıra  pulu bastırılmıştır. Bu vesile ile hatıra puluna sahip olmak kurumsal aidiyetimizi  ve personel birliğimizi güçlendirmiştir.

Öğrencilerimizin en çok sorduğu ve bize en ilginç gelen sorular:

*Sanal para ile tapu işlemi yapabilir miyiz?

*Memurlar ne kadar maaş alıyor?

*Müdür ne kadar maaş alıyor?

*Mustafakemalpaşa Tapunun ilk müdürü kim?

*İlk tapu ne zaman basılmıştır?

*Sahte kimlik ile yerimiz satılırsa ne olur?

*Bizim tapularımızı siz mi koruyorsunuz?

*Bizim tapularımızı nasıl koruyorsunuz?