2019-2023 STRATEJİK PLAN TOPLANTISI

04
Eylül
2018

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 2019-2023 dönemi stratejik plan toplantısı kısa adı TÜSSİDE olan TÜBİTAK Türkiye Sanayi Sevk ve İdare Enstitüsü eğitimcilerinin de katılımıyla gerçekleştirildi.

Programın açılışında konuşan Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, iyi strateji kuramayan kurumların sendelemekte olduğunu belirterek; “Bu sebeple 5018 sayılı kanunla tüm kamu kurum ve kuruluşlarının stratejik plan hazırlama gerekliliğini öngörmüş, bunu da yasal bir zorunluluk haline getirmiştir.” dedi. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün her bir vatandaşın ihtiyaç duyduğu ve uğradığı bir kurum olduğunun ifade eden AYBER “Teknolojiyi iyi kullanmalı ve doğru veri üretmeliyiz. Stratejik hamlelerimizi sürdürülebilir hale getirilmeliyiz.” dedi.

 TÜSSİDE adına konuşan Başuzman ve Proje Yöneticisi Christine ÖZTÜRK stratejik planlamanın yükselen bir eğilim olduğunu ifade ederek “Bu yükselme seyri dijital dönüşüm ile başladı.” dedi.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün strateji konusundaki duyarlılığını beğendiğini ifade eden ÖZTÜRK “26 yıldır Türkiye’de yaşıyorum ve üç kez tapu dairesine gittim. Her gittiğimde iyi bir kalite yönetim sistemi olduğunu gördüm. Ayrıca her gittiğimde daha da geliştiğini fark ederek iyi yönetildiğini ve bunun takip edildiğini anladım.” dedi.

Toplantı Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı Mehmet POSTACI tarafından alt çalışma gruplarının tanıtımı ile sona erdi.

Toplantıya Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Harita Dairesi Başkanı Nevzat İhsan SARI, Yabancı İşler Dairesi Başkanı Adnan KAHVECİ, Arşiv Dairesi Başkanı Dr. Bekir Tarık YİĞİT, Personel Dairesi Başkanı İbrahim ÖZTÜRK ile şube müdürleri ve uzmanlar katıldı.