8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

08
Mart
2021

Tapu ve Kadastro Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Genel Müdürlük VİP Salonunda video konferans yöntemiyle kadın personelimizle bir araya geldi.

Genel Müdürümüz ADLI, "Türk kadını toplumsal hayatın her alanında bizlere öncülük ediyor." dedi.

Konuşmasında bu özel günün öneminden bahseden Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, kadınların salgın döneminde işlerinin daha da zorlaştığının altını çizdi.

Genel Müdürümüz ADLI, “Türk kadını, her alanda hayata katılarak, her konuda sorumluluk alarak aile ve toplumun gelişmesinde çok önemli görevler üstleniyor. Kadınlarımız, evine ekmek de götürüyor, evdeki sorumluluklarını fazlasıyla yerine de getiriyor. Bu salgın döneminde kadınlarımızın yükleri daha da arttı. Biz erkeklere düşen görev, kadınlarımızın sırtındaki yükleri hafifletmek olmalı. Bizler onlara ne kadar yardımcı olursak, kadınlarımızın mutluluğu, huzuru da o kadar artar. Mutlu kadın demek, mutlu çocuk, mutlu eş, huzurlu yuva demektir. Kadınımız mutlu olursa toplum da mutlu olur.” ifadelerini kullandı.

Yapılan araştırmalara göre salgın döneminde dünyada kadına yönelik şiddetin arttığını vurgulayan Genel Müdürümüz, “Bizler 'Cennet anaların ayağının altındadır.' sözünden aldığımız güç ile, değil kadınımıza şiddet uygulamayı, onları başımızın üstüne taç etmeliyiz.” dedi.

Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, "Her günün kadınlarımızın mutlu ve huzurlu hissettiği, kadınlar gününün kutlamasına ihtiyacın olmadığı bir dünya temenni ediyorum." diye konuştu.

Genel Müdürümüz ADLI konuşmasının sonunda; "8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde saygıdeğer kadınlarımızın gününü kutlar, sağlık ve mutluluk dolu bir gelecek dilerim." diyerek sözlerini noktaladı.

Toplantıya Genel Müdür Yardımcılarımız Hakan AYBER, Metin BEYAZ ve Sinan FİDAN ile Destek Hizmetleri Dairesi Başkanımız Nihat ERDOĞAN katıldı.