TEŞKİLATIMIZIN KURULUŞUNUN 177’NCİ YIL DÖNÜMÜ

29 May 2024

Düzce Tapu ve Kadastro Müdürlükleri 177. kuruluş yıl dönümünü etkinlikleri

Kuruluş yıl dönümü kapsamında 20 Mayıs ila 24 Mayıs tarihleri arasında Düzce Tapu ve Kadastro Müdürlüklerince ortaklaşa bir takım etkinlikler düzenlenmiştir. 

20 Mayıs tarihinde; Düzce Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde bulunan Harita-Tapu-Kadastro Alanında eğitim gören öğrencilere kariyer günleri kapsamında Düzce Kadastro Müdürü Cihad Bilgehan YALÇIN ile Düzce Tapu Müdürü Gülsen SAĞLAM tarafından mesleki tanıtım yapıldı. Seminer sonunda öğrencilerle soru cevap şeklinde gerçekleşen program sonrası öğrenciler düzenlenen programdan memnuniyetlerini dile getirdiler. Müdürler ise öğrencileri uygulama yapmak ve işleyişi pratiğe dökmek üzere Müdürlüklere davet ettiler.

Günün akşamında ise Düzce Tapu ve Kadastro Müdürlükleri ile misafir ekip Bolu Tapu ve Kadastro Müdürlükleri arasında mini futbol turnuvası düzenlendi. Turnuvanın 1 incisi Düzce Tapu Müdürlüğü olurken turnuvanın 2 ncisi Bolu Tapu Müdürlüğü 3 üncü takımı Düzce Kadastro Müdürlüğü 4 üncü takım ise Bolu Kadastro Müdürlüğü olmuştur.  Katılım sağlayan tüm futbolculara 177. Yıl dönümü hatırası olarak madalya hediye edildi.

21 Mayıs tarihinde; program kapsamında saat 10:00‘da Anıtpark Meydanında bando eşliğinde saygı duruşu ve sonrasında çelenk sunumu gerçekleşmiştir. 

Saat:12:00’da Kurumlarımızın bağlı bulunduğu Vali Yardımcısı ziyareti, Saat 13:30’da Vali ziyareti gerçekleşmiştir. Makam ziyaretine Bölge Müdürlüğümüz Tapu Şube Müdürü Sayın Deniz SAY’da eşlik etmiştir. 

14:00 da Valilik Kampüsü içinde Kurumumuzun Geçmişten Bugüne Fotoğraf Sergisi vatandaşlarımızın beğenisine sunulmuştur. Saat 19:00’da ise Düzce Valisi Sayın Selçuk ASLAN, İl Protokolü, İlçe Tapu Müdürlüklerinin, Harita-Tapu-Kadastro Alanı öğretmen ve öğrencileri ve vatandaşlarımızın yoğun ilgisi ve katılımları ile “Kortej Yürüyüşü” gerçekleştirilmiştir. Kortej sonrası sergi ve kurum tanıtımları yapılmış olup, Memurların Evliyası olarak tanınan Server Dede ile ebediyete intikal etmiş meslektaşları ruhuna lokma dağıtılmıştır.

22 Mayıs tarihinde; Düzce Tapu ve Kadastro Müdürlükleri personellerince, Düzce Kızılay İl Başkan yardımcısı meslektaşımız İdris ÇALIŞKAN’ın da katılımı Kızılay’a kan bağışı gerçekleştirilmiştir. Bu etkinlikle azalan kan stoğuna dikkat çekilmiş olup, farkındalık oluşturulmuştur.

23 Mayıs tarihinde; Düzce Üniversitesi Kaynaşlı Meslek Yüksekokulu Harita ve Kadastro Bölümü öğrencilerine mesleki tanıtım semineri düzenlenmiş olup, eğitim sonrasında Üniversite tarafından Kadastro Müdürü Cihad Bilgehan YALÇIN ile Tapu Müdürü Gülsen SAĞLAM’a teşekkür belgesi takdim edilmiştir. 

24 Mayıs tarihinde; mesai sonrası gerçekleşen Düzce İli ve İlçeleri Tapu Müdürlükleri ile Kadastro Müdürlüğü personellerine “Moral ve Motivasyon Yemeği” düzenlenmiş olup, bu etkinlik ile göreve yeni başlayan personellerin tanışma ve kaynaşması hedeflenmiştir. Yemek Programına Vali Yardımcısı Sayın Haluk ÇAKMAK, Düzce Belediye Başkan Yardımcısı aynı zamanda meslektaşımız Sayın Hasan GÜNDEN, Bölge Yardımcımız Sayın Cengiz ŞİMŞİR ile İl Protokolü katılım sağlamıştır.