ARŞİV UZMANI KURALARI ÇEKİLDİ

19
Temmuz
2018

Genel Müdürlüğümüzde “Sözleşmeli Arşiv Uzmanı Yer Belirleme İşlemleri Kura Çekimi Programı” gerçekleştirildi.

Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Kurumumuz Konferans Salonunda düzenlenen kura çekimi programına katıldı.

Programda konuşan Genel Müdür Yardımcısı AYBER, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün köklü bir kurum olduğunu belirterek, “Böyle köklü kurumlarda sizlerin yapacağınız işler başkalarının da hayatını etkiler. Bu nedenle işlerinizi dikkatli yapın ve bu işlerde hiçbir angaryanın bulunmadığını, angarya olarak düşündüğünüz işlerin de mülkiyete dokunabileceğini unutmayın” diye konuştu.

Genel Müdür Yardımcısı AYBER, arşivlerin bir kurumun belleği ve aynı zamanda geleceği olduğunun altını çizerek, arşivimizi iyi ve düzenli tutmanın önemli olduğunu ve arşiv verilerimizi kesin hale getirmenin baş görevimiz olduğunu belirtti.

Tapu ve kadastro verilerinin 2020 yılına kadar sisteme aktarılacağını belirten Genel Müdür Yardımcısı AYBER, “Gideceğiniz müdürlüklerde bu işlerle muhatap olacaksınız, arşivdeki verileri ayıklama ve bu verilerin takbis verileri ile eşleşmesi gibi işler ile kurumumuza çok büyük katkınız olacak” diye konuştu.

Programa Genel  Müdür Yardımcılarımız Adil Hakan AYBER ve Ömer Sinan BAYÇELEBİ, Teftiş Kurulu Başkanı Metin BEYAZ, İç Denetim Birimi Başkanı Halil İbrahim KARAKAYA, Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK, Kadastro Dairesi Başkanı Sinan FİDAN, Yabancı İşler Dairesi Başkanı Adnan KAHVECİ, Arşiv Dairesi Başkan Vekili İsmail IŞIK, Personel Dairesi Başkanı İbrahim ÖZTÜRK, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Yücel SERDAR ve Şube Müdürleri katıldı.