BAKAN KURUM YARGITAY BİNASI İNŞAATINI İNCELEDİ

11
Ocak
2019

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile yapımı devam eden Yargıtay Başkanlığı hizmet binasında incelemelerde bulundu.

İncek Bulvarı üzerinde inşaatı devam eden hizmet binası ile ilgili Yargıtay Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile birlikte katıldığı toplantıda projeye ilişkin bilgiler alan Bakan Kurum, yüksek yargı faaliyetlerinin tek alanda toplanmasını sağlayacak yapının kültürümüzün mimari özelliklerini yansıtmasının önemli olduğunu belirterek, "10 bloktan oluşan projeyi yerli malzemeler kullanarak inşa ediyoruz. Kültürümüzü yansıtan mimarisi, enerji verimli ve çevre dostu özellikleriyle öne çıkacak şekilde tasarlanan kompleksi 2021 yılına kadar bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.

Bakan Kurum, toplantı sonrası inşaat alanında incelemelerde bulundu. Toplantı ve inşaat incelemesine Yargıtay Başkanı Cirit’in yanı sıra Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Yargıtay Genel Sekreteri Yusuf Ziyaattin Cenik, Yargıtay Başkanvekili Mehmet Kürtül, Cumhuriyet Başsavcıvekili Halil Adıgüzel ve Yargıtay Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Artuç, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Yapı İşleri Genel Müdürü Banu Aslan Can ve Bakanlık bürokratları da katıldı.