BASIN DUYURUSU

12
Kasım
2018

12 Kasım 2018 tarihinde (bugün) bazı basın-yayın kuruluşlarında “Tapuda rüşvet operasyonu: tapu müdürlüğünde 41 gözaltı”  başlığıyla yer alan haberlerin Kurumumuz ve personelimiz ile hiçbir bağlantısının olmaması ve söz konusu haberlerin gerçeği yansıtmaması nedeniyle, aşağıdaki açıklamanın yapılması Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla önem arz etmektedir.

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, radyodan verdikleri “Kimliğini getir Tapunu Götür” reklamı ile ev sahibi olma hayali kuran vatandaşlarımızı dolandırdığı ifade edilen kişiler, İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınmıştır.

Söz konusu haberlerde gözaltına alındığı ifade edilen kişilerin Kurumumuzla veya personelimizle hiçbir ilgisi bulunmamaktadır. Herhangi bir personelimiz gözaltına alınmadığı gibi personelimize de yöneltilmiş suç unsuru söz konusu değildir.

Doğru habercilik anlayışı gereği, Kurumumuzla hiçbir ilgisi bulunmayan bir haberde ‘tapu müdürlüğünde gözaltı’ ifadesi gerçeği yansıtmamakta olup kamuoyuna saygıyla arz ederiz.

     

 Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü