CUMHURBAŞKANLIĞI’NIN 2024/4 SAYILI GENELGESİ ÇERÇEVESİNDE “SIFIR ATIK EĞİTİMİ” YAPILDI

15 May 2024

CUMHURBAŞKANLIĞI’NIN 2024/4 SAYILI GENELGESİ ÇERÇEVESİNDE “SIFIR ATIK EĞİTİMİ” YAPILDI

Süleymanpaşa Tapu Müdürlüğünde, 2024/4 sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında “Sıfır Atık" konulu eğitim düzenlendi.

Döngüsel ekonomiye dayalı bir kaynak ve atık yönetimi, sürdürülebilir üretim ve tüketim alışkanlıkları ile kaynakların verimli kullanımının desteklenmesi, israftan kaçınma, atığın önlenmesi, azaltımı, yeniden kullanımı ve geri dönüşümünün teşvik edilmesi, sosyal dayanışmanın geliştirilmesi gayeleriyle hayata geçirilen “Sıfır Atık Yönetim” sisteminin kurulmasına yönelik olarak temel seviye ”Sıfır Atık Belgesini” alınması çalışmalarına başlanmış olup, bu doğrultuda Tekirdağ Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünde görevli Çevre Mühendisi Sümeyra YAKA’nın anlatımı ile eğitim düzenlenmiştir. Yapılan sunum sonucunda Müdürlük çalışanları tarafından olumlu karşılanan eğitim, tüm personellerin konuya sahip çıkacağı düşüncesiyle tamamlanmıştır.

Bizde Bölge Müdürlüğümüz olarak “Sıfır Atık Projesinin” doğamız, ekonomimiz ve geleceğimiz için önemli bir proje olduğunu, tüm paydaşların sahip çıkması gerektiğini düşünmekteyiz.