ENGELLİ PERSONELİMİZİN GENEL MÜDÜRÜMÜZÜ ZİYARETİ

04
Aralık
2018

Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kapsamında Kurumumuzda çalışan engelli personeli makamında kabul etti.

Ziyarette konuşan Genel Müdürümüz, Engelli personelimizin Kurumumuza çok büyük değerler kattığını kaydederek, “Engelli personelimiz nezdinde anlıyoruz ki; Engeller kusur değil, aşılması ve yenilmesi gereken hedeflerdir. Bir engel varsa bu bedenlerde değil kalplerde veya düşüncelerdedir. Önemli olan vücuttaki engelden ziyade zihinde düşüncede engelin olmaması. Biz toplum olarak da birbirimizle imtihan ediliyoruz. Sağlıklı olan insanların da engelli insanlara karşı bir sorumluluk duygusu olmalı, onu taşıması gerekli.”  diye konuştu.

Engelli personelimizin her zaman yanında olduklarının altını çizen ADLI, “Yönetici olarak bizler her zaman sizlerin yanınızdayız. Sizlerin sorunlarını kendi sorunumuzdan önde tutarız. Bu bizim hem insani hem de yönetici olarak sorumluluğumuzdur” ifadelerini kullandı.

Ayrıca Genel Müdürümüz ADLI, 2019 yılında engelli personelimize yönelik eğitimin planlanması, gönüllü personellerimizden işaret eğitim dersi alınmasının sağlanması ve kurumda engellilere yönelik farkındalık eğitimi verilmesi konusunda talimat verdi.   

Ziyarette ayrıca Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Yücel SERDAR da hazır bulundu.