Filistin Heyeti Ziyareti

12
Kasım
2021

Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Filistin Devleti Başkanı Başdanışmanı Dr. Mahmoud ALHABBASH, Filistin Miras Canlandırma ve İslami Araştırmalar Vakfı Başkanı Khalil KARAJA, Filistin Devleti Türkiye Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ile beraberindeki Heyeti, makamında ağırladı.

Genel Müdürümüz, Heyetin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek 2004 yılından itibaren işbirliği içinde olduğumuz Filistin ile mülkiyet belirleme çalışmalarında arşivlerimizde yer alan belgelerden faydalanabileceklerini, bu amaçla Kurumsal olarak her türlü işbirliğine hazır olduklarını ifade etti.

Filistin Devleti Başkanı Başdanışmanı Dr. Mahmoud ALHABBASH, ülkelerinde yaşanan işgaller sebebiyle taşınmazlara ilişkin kayıtları kaybettiklerini bu sebeple Kurumumuzda bulunan arşiv kayıtlarının ülkeleri için oldukça önemli olduğunu, Türkiye’nin ve Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün desteklerini her zaman hissettiklerini ve bu durumdan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Filistin Türkiye Büyükelçisi Dr. Faed Mustafa ise; iki ülke arasındaki dostluğun önemine dikkati çekerken Kurumlarımız arasında arazi konusundaki işbirliğinin artarak devam etmesini dilediklerini belirtti.

Toplantı sonunda, Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI ile Heyet arasında karşılıklı hediye takdimi yapıldı.

Toplantıya Genel Müdür Yardımcımız Metin BEYAZ, Yabancı İşler Dairesi Başkanlığı Uzmanları Fidan ELÇİ ve Pınar ORMAN ile Arşiv Dairesi Başkanlığı Şube Müdürü Adnan TORUN da katıldı.