HACI BAYRAM VELİ ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ BULUŞMASI

19
Ekim
2018

Genel Müdürümüz Mehmet Zeki ADLI, Hacı Bayram Veli Üniversitesi Tapu ve Kadastro Yüksekokulu akademisyenleri ve öğrencilerini makamında kabul etti.

Ziyarette, eğitimin önemine vurgu yapan Genel Müdürümüz ADLI, “Sizler ne kadar iyi eğitim alıp, kendinizi yetiştirirseniz, hem kendi geleceğiniz hem de bu ülkenin geleceği o kadar parlak olur. Onun için hedeflerinizi yüksek tutun. Daha iyi nasıl hizmet edebiliriz, nasıl bu ülkeye faydalı oluruz diye çaba göstermeliyiz”dedi.

Program çerçevesinde ziyaretin ardından Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü konferans salonunda öğrencilerle bir araya gelen  Genel Müdür Yardımcımız A.Hakan AYBER ise, Tapu ve Kadastro mesleğinin gerektirdiği  eğitim ve önemine vurgu yaparak “Tapu kadastro mesleği özenle yapılması gereken, hata affetmeyen bir iştir. Bundan dolayı eğitimi de o kadar önemlidir. Bu meslekte 2 konuya dikkat etmemiz gerekir, bunlardan birincisi mesleğimizde doğru ve düzgün bir şekilde çalışmalıyız, ikincisi ise işi yaparken çok dikkat etmeliyiz.” dedi.

3 boyutlu kadastro projesinin  ve ülkemiz kadastrosunun tamamlandığını belirten Genel Müdür Yardımcımız AYBER, “Türkiye’de kadastro bakımından tamamlanmayan alan kalmadı. Dünya’da da kadastro yönünden bir numara olmaya çaba gösteriyoruz. Ayrıca diğer ülkelere bu konuda yardımcı olmaya çalışıyoruz. Avrupa ülkelerine örnek olabilecek kadastro sistemleri kurmayı hedefliyoruz. Teknolojiyi en etkin kullanan kurumların başındayız” diye konuştu.

Genel Müdür Yardımcısı Hakan AYBER’in ardından konuşan Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK ise, kendisinin de  tapu ve kadastro yüksekokulundan mezun olduğunu belirterek, “Tapu ve kadastro Yüksekokulu kurulduğundan beri her zaman nitelikli eğitim vermiş ve nitelikli personel yetiştirmiştir. Bu yüzden diğer üniversitelerin fakültelerinde de  tapu ve kadastro bölümleri açılarak  yaygınlaştırılmıştır.” diye konuştu.

Programda, personel alımına değinen Personel Dairesi Başkanı İbrahim ÖZTÜRK, Kurumumuza tahsis edilen kadro miktarının, Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile belirlendiğini vurgulayarak “Personel alımı kurum politikaları dışında devlet politikalarına bağlıdır.  Devlet personel başkanlığı her yıl kadro tahsis etmektedir. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü de Cumhurbaşkanlığımızdan bu yönde izin talep etmiştir. İzin alındığı takdirde 2018 yılı için 101 tane sözleşmeli büro personeli 164 tane de tekniker olmak üzere 265 kişi alım yapacaktır.”diye konuştu.

Programda ayrıca Hacı Bayram Veli Üniversitesi Tapu ve Kadastro Yüksekokulu öğrencileri, Genel Müdürlük birimlerini gezerek, iş ve işlemleri yerinde inceledi.

Konferansa Genel Müdür Yardımcımız A.Hakan AYBER yanı sıra, Tapu Dairesi Başkanı Hasan ÇELİK,  Personel Dairesi Başkanı İbrahim ÖZTÜRK, Destek Hizmetleri Dairesi Başkanı Yücel SERDAR, Hacı Bayram Üniversitesi Tapu ve Kadastro Bölüm Başkanı Şefik Gökalp Yavuz, Hukuk Bölümü Öğretim Görevlisi Mustafa Kağan İZMİRLİ, Harita Mühendisi Öğretim Görevlisi Melek IRAK ve çok sayıda öğrenci katıldı.