KALİTE EYLEM PLANI ZİYARETİ

KALİTE EYLEM PLANI ZİYARETİ

Birimlerimizde Kalite Farkındalığının artırılması ve Uygulama Birliğinin sağlanması amacıyla Kalite Koordinatörümüz / Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet POSTACI’nın başkanlığında Ankara ve Çankırı illerindeki bazı Müdürlüklerimiz kurumsal konsepte uygunluğu yerinde kontrol edildi.

31 Ocak 2023 tarihinde yapılan ziyarete, Kalite Koordinatörümüzün yanı sıra, Kalite Yönetim Şube Müdürü (Merkez Teşkilatı Kalite Koordinatör Baş Yardımcısı) Osman Emir,   Ankara Bölge Müdürlüğünden Kalite ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü (Koordinatör Yardımcısı) İbrahim Başaran ve Kalite Yönetim Şube Müdürlüğü Personelleri katıldı. Ankara Bölge Müdürlüğü faaliyet alanında yer alan Akyurt Tapu Müdürlüğü ve Kadastro Birimi, Çubuk Tapu Müdürlüğü ve Kadastro Birimi, Şabanözü Tapu Müdürlüğü, Eldivan Tapu Müdürlüğü, Çankırı Tapu Müdürlüğü, Çankırı Kadastro Müdürlüğü, Korgun Tapu Müdürlüğü, Kurşunlu Tapu Müdürlüğü, Atkaracalar Tapu Müdürlüğü ile Çerkeş Tapu Müdürlüğü ve Kadastro Birimi sırasıyla ziyaret edildi.

Strateji Geliştirme Daire Başkanı Mehmet POSTACI her birimde Kalite Farkındalığı hakkında personele bilgilendirme  yaparak katkıları için teşekkür etti. Daha sonra Kurumsal Konsept kapsamında bekleme salonları, ön başvuru-halkla ilişkiler, akit odaları gibi vatandaşlarımızın sık kullandıkları alanların tertip ve düzeni, Kalite Politikamız, Kalite Belgelerimiz, ilan panolarımız ve vatandaşı karşılama, bilgilendirme afiş, bilgilendirme ve işlem ekranlarının yeri ve düzeni ile ilgili istişare edilerek Uygulama Birliği konusunda dizayn çalışması yapıldı.

Koordinatörümüz, Kalite Farkındalığının artırılması, Uygulama Birliğinin sağlanması kapsamındaki Kurumsal Konsept ziyaretlerinin planlama çerçevesinde devam edeceğini belirtti.