KONYA BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ ZİYARETİ

Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER, Taşınmaz Değerleme Dairesi Başkanı Mustafa AKKUL ile Tapu ve Kadastro Uzmanlarından oluşan Heyet, Kadastro Müdürlüklerinde yürütülen kadastral faaliyetlerin etkin ve verimli sunulması, yapılan çalışmaların sonuçlarının tartışılması, bu bağlamda mevzuat ihtiyacının tespit edilerek elektronik kadastronun altyapısının oluşturulması kapsamında; Konya Tapu ve Kadastro V. Bölge Müdürlüğünü ziyaret etti.

Konya Bölge Müdürlüğünde sürdürülen güncelleme, sayısallaştırma ve veri iyileştirme sürecine yönelik metotlarının belirlenmesi ile MEGSİS veri analizi ve değişiklik işlemlerinin MEGSİS ortamında yürütülmesine yönelik yapılan eğitim seminerinde, Konya Bölge Müdürü Ömer AY tarafından Genel Müdür Yardımcımız AYBER’e ön bilgilendirme sunumu yapıldı.

Eğitim semineri, Genel Müdür Yardımcımız ve Taşınmaz Değerleme Dairesi Başkanı Mustafa AKKUL’un konuşmalarının ardından Tapu ve Kadastro Uzmanlarının eğitim sunumları ile devam etti.

Eğitim seminerine Genel Müdür Yardımcımız Adil Hakan AYBER ve beraberindeki Heyet’in yanı sıra  Kadastro Müdürleri, Bölge Birim Amirleri ile Bölge Müdürlüğü yetki alanındaki Konya, Aksaray ve Karaman Kadastro Müdürlüklerinde görevli Kadastro Mühendisleri katıldı.

Ayrıca Genel Müdür Yardımcımız ve beraberindeki Heyet, merkez Tapu Müdürlükleri ile Konya Kadastro Müdürlüğünü ziyaret ederek incelemelerde bulundu.